SESTŘIH: Jablonec - Sparta 1:1. Bod zachránil Čvančara, hrál i Kadlec

Autor: iSport.cz
74
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Sparty remizovali v dohrávce 22. kola první ligy v Jablonci 1:1. Domácí tým poslal do vedení v 81. minutě Jan Silný, ale za hosty brzy poté srovnal bývalý hráč Severočechů Tomáš Čvančara. Pražané nevyhráli v nejvyšší soutěži čtvrtý z posledních pěti zápasů a na vedoucího obhájce titulu Slavii a druhou Plzeň ztrácejí devět bodů. Severočeši bodovali i v pátém jarním kole, počtvrté za sebou remizovali a zůstali dvanáctí.

Domácí: 81. Silný

Hosté: 86. Čvančara

Domácí: Hanuš – Černák, Štěpánek, Martinec, Zelený – Hübschman (C) – Pleštil (55. V. Kadlec), Považanec, Houska (90+4. Smejkal), Malínský (74. Nykrín) – Silný (90+4. Werani).

Hosté: Holec – Wiesner, Vitík, Pavelka, Höjer – F. Souček – Hložek, Dočkal (C), Karabec (64. Haraslín), Pešek (77. Ladislav Krejčí st.) – Čvančara.

Domácí: Hrubý, Kadlec, Ikaunieks, Nykrín, Kratochvíl, Smejkal, Kinčl, Werani

Hosté: Gabriel, Haraslín, Krejčí st., Heča, Suchomel, Sáček, Ryneš

Domácí: Houska, Považanec, Štěpánek, Silný

Hosté: Dočkal

Černý – Nádvorník, Horák

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

Utkání se v původním únorovém termínu nehrálo kvůli nezpůsobilému terénu. V základní sestavě hostů, kteří v neděli prohráli v pražském derby na Slavii 0:2, nastoupil poprvé od konce července dánský krajní obránce Höjer. Týmy se utkaly přesně po týdnu, minulou středu Sparta po výhře 4:3 po prodloužení postoupila do finále domácího poháru.

V 16. minutě sparťanský kapitán Dočkal v souboji o míč vysokou nohou a se značnou intenzitou zasáhl do hlavy domácího Housku, k nelibosti jabloneckých hráčů však hostující záložník obdržel pouze žlutou kartu. Houskovi z rány tekla krev a zbytek zápasu odehrál s obvazem.

Až po půlhodině hry se Pražané dostali k ohrožení jablonecké branky, Hložek nahrál Peškovi, jenže ten před hranicí malého vápna výrazně přestřelil. Na druhé straně se před Höjera natlačil Silný, ale gólman hostů Holec jeho střelu vyrazil.

V závěru úvodního dějství se Malínský zbavil ve vápně Wiesnera, tvrdou ranou z úhlu ale Holce nepropálil. V nastavení si hostující gólman nadvakrát poradil s Považancovou skákavou střelou zpoza šestnáctky.

V 56. minutě nastoupil místo domácího záložníka Pleštila na hřiště bývalý sparťanský útočník Kadlec. O deset minut později se na Hanuše řítil sám jeho bývalý spoluhráč Čvančara, který nadvakrát neuspěl.

Zdálo se, že duel dospěje k bezbrankové remíze, jenže v 81. minutě domácí udeřili. Střídající Nykrín našel z rohu Silného a ten hlavičkou nedal Holcovi šanci. Sedmadvacetiletý útočník se radoval z první ligové branky v kariéře.

Za čtyři minuty srovnal Čvančara. Hanuš si ještě poradil s Höjerovou hlavičkou po rohu, ale na Čvančarovu dorážku už nestačil. Sparťanský útočník zaznamenal sedmou trefu v sezoně nejvyšší soutěže.

Letenští neporazili Severočechy v lize potřetí za sebou a ve stejném počtu utkání nezvítězili venku v nejvyšší soutěži. Jablonec je s 11 nerozhodnými výsledky remízovým "králem" ligového ročníku.

Jablonec - Sparta: Hanuš zneškodnil tutovku Čvančarovi

Jablonec - Sparta: Pikantní střídání. Václav Kadlec proti svým!

Jablonec - Sparta: Považancova skákavá střela nadělala Holcovi problémy

Jablonec - Sparta: Malínský umotal obránce, pak vyzkoušel Holce

Jablonec - Sparta: Považancův přímák skončil v Holcově náruči

Jablonec - Sparta: Holec podržel hosty při šanci Silného

Jablonec - Sparta: Pešek z úhlu přestřelil

Jablonec - Sparta: Dočkal (málem) ustřelil hlavu Houskovi. Měla být ČK?

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905