Derby podle iSport Indexu: Červená a bílá všude. Nejlepší sparťan překvapí

Autor: jp, pj
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Už jen letmý pohled stačil, aby člověk viděl, jak brutální je rozdíl v nedělním derby mezi Slavií a Spartou (4:0). Tak jak to asi může vypadat podle iSport Indexu, který hodnotí ofenzivní přínos daného hráče v utkání. Jasně, všude červená a bílá… Hrdinou dat se stal, stejně jako podle známkování Sportu, útočník Václav Jurečka, nejlepším sparťanem byl paradoxně autor klíčové první hrubky Martin Vitík.

Tři nejlepší hráči derby podle iSport Indexu

Václav Jurečka

Slavia/útočník 8,52

Jedna plus jedna, gól a asistence, zasloužený hrdina utkání. Zápas rozhodl právě první brankou po chybě Martina Vitíka a připravil trefu pro Petera Olayinku těsně před koncem prvního poločasu na 4:0.

Lukáš Masopust

Slavia/obránce 7,92

Šťastný muž. Zápas si užíval ještě před jeho začátkem, kdy žena Hana zpívala českou hymnu, on pak levačkou trefil vingl a zvyšoval tím na 3:0. Velmi dobrý výkon obránce podporujícího ofenzivu.

Peter Olayinka

Slavia/záložník 7,56

Dal dva góly, sudí Miroslav Zelinka mu ale uznal pouze jeden. Při tom prvním totiž fauloval brankáře Matěje Kováře, jenž už držel míč v ruce. Druhý zakončil pohotově pravačkou a hlavně podle pravidel.

Slavia - Sparta: Kovář slabě vyboxoval míč, Masopust mu ho vrátil z dorážky, 3:0

Tři nejhorší hráči derby podle iSport Indexu

Taras Kačaraba

Slavia/obránce 2,82

Divné, co? Odehrál naprosto pohodový zápas, v němž pomohl kolegovi Aihamu Ousouovi ubránit nejen útočníka Jana Kuchtu, ale celou Spartu. Přesto jeho ofenzivní přínos pro Slavii byl tak malý, že je na samém chvostu.

Martin Minčev

Sparta/útočník 2,87

Takzvané střídání do zdi nebo do tmy, chcete-li. Martin Minčev šel na hřiště už ve 39. minutě, kouč Brian Priske se i pomocí něj snažil zvrátit otřesný zápas, bulharský útočník se ale naprosto vytratil.

Kryštof Daněk

Sparta/záložník 3,12

Talentovaný sparťanský záložník dojel, stejně jako ostatní jeho spoluhráči, na celkový slabý výkon mužstva do ofenzivy. Ze hřiště se poroučel už ve 39. minutě v reakci na nepovedený individuální výkon.

Slavia - Sparta: Smutná děkovačka. Letenští zpytovali svědomí před fanoušky v Edenu