SESTŘIH: Plzeň - Hradec 1:2. Šok na úvod jara, boj o titul se zamotává

28
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Plzně v úvodu jarní části první ligy doma překvapivě podlehli Hradci Králové 1:2. Západočeští obhájci titulu vedou neúplnou tabulku o dva body před druhou Slavií, která má k dobru nedělní zápas s Jabloncem.

Favorita poslal do vedení v duelu 17. kola už v šesté minutě Tomáš Chorý, ale krátce před pauzou odpověděl Vojtěch Smrž. V 72. minutě dokonal obrat Východočechů Petr Pudhorocký při svém debutu v nejvyšší soutěži.

Hradec v lize uspěl po sérii tří porážek a poskočil na čtvrtou příčku. „Votroci“ vyhráli v Plzni ligový duel poprvé od 28. února 1999, před dnešním zápasem tam prohráli šestkrát v řadě.

Plzeňští otevřeli skóre už v šesté minutě. Kalvach z rohu našel Chorého, jenž hlavičku umístil pod břevno. Nejlepší týmový střelec zaznamenal 10. ligový gól v sezoně a ztrácí jeden zásah na vedoucího kanonýra soutěže Řezníčka z Brna.

Chorý mohl o chvíli později zvýšit, ale zblízka přestřelil. Ideálně zblízka nezakončil ani Jemelka a branku hostů ve 24. minutě minul technickou střelou také aktivní Holík.

Královéhradečtí v závěru prvního poločasu převzali iniciativu a po několika náznacích ve 43. minutě vyrovnali. Po rychlém brejku a Rynešově přihrávce se Smrž trefil do horního růžku.

V úvodu druhého dějství mohl Viktorii vrátit náskok Mosquera, ale po nechtěné Kodešově přihrávce zblízka trefil tyčku. Jinak se domácí v ofenzivě hodně trápili.

Na závěrečnou půlhodinu naskočila do hry plzeňská zimní posila Vydra. Reprezentační útočník, vracející se po operaci kolena, v přípravě neodehrál ani minutu. Třicetiletý Vydra nastoupil v české lize poprvé od května 2010. Krátce nato se po vzdušném souboji s Chorým zranil hostující brankář Reichl a v 67. minutě musel přenechat místo náhradníkovi Bajzovi.

Východočeši nadále působili lepším dojmem. Ryneš ještě ve velké šanci minul, ale v 72. minutě se k odraženému míči dostal úplně volný Pudhorocký a díky Havlově teči překonal bezmocného gólmana Staňka.

Viktoria měla v závěru tlak a sahala po vyrovnání. Vydra v nastavení zblízka nepropálil Bajzu a slovenský brankář poté zneškodnil i hlavičku další střídající posily Durosinmiho.

Domácí: 6. Chorý

Hosté: 43. Smrž, 72. Pudhorocký

Domácí: Staněk – Holík (59. Kaša), Pernica (C), Jemelka, M. Havel – Kalvach, Bucha (75. Květ) – Mosquera (79. Jirka), Vlkanova (59. M. Vydra), Kopic (75. Durosinmi) – Chorý.

Hosté: Reichl (67. Bajza) – Ja. Klíma, Čech, Leibl – Gabriel, Kodeš (C), Pudhorocký (90+5. Harazim), Smrž, Novotný – Ryneš, Koubek (90+3. F. Kubala).

Plzeň - Hradec Králové: Mosquera z dorážky těsně minul bránu

Plzeň - Hradec Králové: Smrž nádhernou střelou z protiútoku srovnal na 1:1!

Plzeň - Hradec Králové: Holík našel Chorého, který v tutovce těsně netrefil bránu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905