SESTŘIH: Karviná - Olomouc 0:2. Duel komplikoval sníh, zářil střelec Juliš

0
Krejčí exkluzivně o Pastovi a kritice kouče: Tyhle věci nemám rád
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich

Fotbalisté Olomouce zvítězili v 16. kole první ligy v Karviné 2:0. Kvůli hustému sněžení a úklidu hrací plochy trvala poločasová přestávka 35 minut. O vítězství Hanáků rozhodl brankami v sedmé a 46. minutě Lukáš Juliš, který se s osmi góly dostal do čela střelecké tabulky soutěže. Sigma vyhrála po čtyřech kolech a v neúplné tabulce poskočila na třetí místo. Karviná potřetí za sebou nebodovala a Hanáky ani ve 13. vzájemném ligovém duelu neporazila. Nováček nejvyšší soutěže klesl na 14. příčku.

V úvodu ještě na svěžím zeleném trávníku museli hosté odvracet několik nebezpečných centrů, ale pak brzy udeřili. Ventúra poslal ideální dlouhý nákop za karvinskou obranu, míč zpracoval Zmrzlý, přistrčil jej Julišovi a ten měl cestu ke gólu otevřenou.

Domácím chvíli trvalo, než našli ztracený rytmus. Blízko vyrovnání byli v 19. minutě po tvrdé střele Budínského, kterou Digaňa vyrazil před sebe a s dorážkou pak neuspěl ani Čavoš. Silnou zbraní Hanáků byly brejky, které dělaly karvinské defenzivě spoustu starostí. Rychlým kontrům ovšem chyběla přesnější finální fáze a gólman Holec několikrát zasáhl.

Po půlhodině sice Karviná dostala míč do sítě, ale Memičově trefě předcházel Čavošův faul na gólmana Digaňu a sudí Klíma branku neuznal. Poločasová přestávka se kvůli hustému sněžení a úklidu hrací plochy nezvykle protáhla a trvala 35 minut.

Krátce po ní udeřili opět hosté. Míč se po ose Breite a Zmrzlý dostal k Julišovi, který hned ve 46. minutě zblízka skóroval. Na zasněženém trávníku se Slezané nevzdali a bojovali o šance na korekci výsledku. Na obtížném terénu, kde domácí činovníci očistili jen čáry a malé pokutové území, však bylo těžké kombinovat a prosadit se. Náznaky šancí se rodily spíše po nákopech do vápna.

Na straně domácích se zblízka neprosadil střídající Doležal, u hostí zase stoper Beneš. Závěr zápasu se odehrával již na hraně regulérnosti. Zorvan mohl v 83. minutě přidat třetí gól Sigmy, pokusy o nápor Karviné ztroskotaly na dalších přívalech sněhu. Slezané v lize s Olomoucí posedmé za sebou prohráli.

Domácí:

Hosté: 7. L. Juliš, 46. L. Juliš

Domácí: Holec – Čurma (46. Ayaosi), Krčík (56. Ezeh), Bederka, Fleišman – Traore, Čavoš (71. D. Žák) – Memić, Budínský (C), Iván (78. Papalelé) – Akinyemi (46. Doležal).

Hosté: Digaňa – Chvátal (90. Křišťál), Vraštil, F. Novák, Zmrzlý – Breite (C), Ventúra (76. Pospíšil) – Zorvan (90. Langer), Israel (61. Navrátil), Beneš – L. Juliš (76. Zifčák).

Domácí: Lapeš, Ciupa, Ayaosi, Kačor, Papalelé, Ražnatović, Žák, Svozil, Ezeh, Carneiro De Silva, Doležal

Hosté: Macík, Amasi, Zifčák, Sláma, Fiala, Matys, Křišťál, Pospíšil, Navrátil, Langer, Fortelný

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.