SESTŘIH: Liberec - Boleslav 2:1. Ghali dvěma góly řídil vítězství Slovanu

0
Ondřej Kaše, MVP extraligy. Kdo půjde dál z předkola? | EXTRALIGA
RENTGEN: AC Milán? Hlavně ďábelská levá lajna. Pozor ale taky na presink

Fotbalisté Liberce porazili v 16. kole první ligy doma Mladou Boleslav 2:1. O triumfu Slovanu rozhodl premiérovými dvěma brankami v české nejvyšší soutěži nigerijský záložník Ahmad Ghali, na jehož úvodní gól odpověděl Matěj Pulkrab. Severočeši bodovali v pátém kole po sobě a posunuli se na osmé místo neúplné tabulky. Boleslav prohrála dvě z posledních tří ligových utkání a klesla na páté místo, k dobru má však odložený duel s Plzní.

Týmy se utkaly po necelém měsíci, 1. listopadu Slovan v osmifinále domácího poháru porazil Boleslav 1:0. Severočeši i tentokrát začali lépe a v sedmé minutě skórovali. Preisler přihrál do vápna, hostujícímu obránci Suchomelovi se možná i vinou těžkého terénu nepovedlo míč odvrátit a Ghali střelou k tyči nedal Trmalovi šanci. Třiadvacetiletý nigerijský záložník se trefil v české lize poprvé.

V 10. minutě Středočeši srovnali. Kušej, který v pondělí proti Moldavsku debutoval v českém reprezentačním „áčku“, odcentroval na bližší tyč a bývalý hráč Slovanu Pulkrab hlavou překonal Bačkovského. Proti svému někdejšímu zaměstnavateli se prosadil i ve druhém vzájemném utkání v ligové sezoně. V červencovém duelu se podílel na remíze 2:2, přestože v něm Liberečtí vedli o dvě branky a ještě dohrávali v přesilovce.

Zápas nadále pokračoval za hustého sněžení. V 18. minutě domácí gólman zastavil Marečkův pokus. Na další příležitosti se pak chvíli čekalo, až v 36. minutě Pulkrab přihrál v šestnáctce pod sebe a Kušejovu ránu vytáhl Bačkovský nad břevno. V závěru úvodního dějství stoper Chaluš dlouhým pasem za hostující obranu našel Tuptu, jenže ten vyběhnutého Trmala nepřeloboval.

Po přestávce Suchomelovu hlavičku zastavil Bačkovský. V 70. minutě si Ghali navedl míč na levou nohu a povedenou střelou z hranice vápna vystřelil svému mužstvu plný bodový zisk.

Slovan v lize porazil Mladou Boleslav po čtyřech utkáních a doma v nejvyšší soutěži s ní prohrál jediný z posledních 17 duelů. Svěřenci trenéra Marka Kuliče potřetí z minulých čtyř venkovních ligových zápasů nebodovali.

Domácí: 7. Ghali, 70. Ghali

Hosté: 10. Pulkrab

Domácí: Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Prebsl – Ghali (90. Fukala), Červ, Žambůrek, Preisler – Frýdek (62. Horský), Kulenović (90. Pourzitidis), Tupta (83. Rabušic).

Hosté: Trmal – Kostka (85. D. Šimek), Suchý, Karafiát, Suchomel – Matějovský (C) (79. Ladra), Sakala (85. Kubista) – Solomon (61. Jawo), D. Mareček, Kušej – Pulkrab (61. Hilál).

Domácí: Vliegen, Lehoczki, Pourzitidis, Fukala, Varfolomejev, Penner, Višinský, Hudák, Horský, Okoh, Rabušic

Hosté: Mikulec, Šimek, Kubista, Jawo, Fulnek, Kadlec, Hilál, Mašek, Poulolo, Ladra

Domácí: Prebsl, Mikula, Marek Čech (trenér brankařů)

Hosté: Sakala, Jiří Malík (trenér brankařů), Václav Štěpán (kustod) (č)

Rouček – Nádvorník, Mokrusch; VAR: Radina, AVAR: Slavíček

Stadion U Nisy, Liberec

1415 diváků

Klíčové momenty:

Liberec - Mladá Boleslav: Slovan si bere náskok zpátky, prosadil se opět Ghali, 2:1!

Liberec - Mladá Boleslav: Marečkova hlavička vystrašila Bačkovského

Liberec - Mladá Boleslav: Kušejova petarda změnu skóre nepřinesla

Liberec - Mladá Boleslav: Blesková odpověď, na 1:1 vyrovnal hlavou Pulkrab

Liberec - Mladá Boleslav: Slovan jde do vedení, přesně k tyči uklidil míč Ghali, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905