SESTŘIH: Bohemians – Plzeň 0:2. Rychlé góly, hosté stáli na Chorém

55
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Plzně v 21. kole první ligy zvítězili na stadionu Bohemians 1905 2:0 a upevnili si třetí místo v tabulce. Západočeši rozhodli zápas v Ďolíčku už v úvodních 12 minutách, během nichž se trefili Tomáš Chorý a nejlepší týmový střelec v sezoně Pavel Šulc.

Viktoria navázala na vítězství 1:0 z úterní dohrávky v Ostravě a v lize posedmé za sebou bodovala. Plzeňští mají na třetím místě neúplné tabulky už sedmibodový náskok před čtvrtým Slováckem, stejný rozdíl jim schází k druhé Slavii. Západočeši porazili Bohemians podruhé za sebou a v Ďolíčku bodovali v posledních šesti zápasech. Pražané už šest kol nezvítězili a jsou desátí.

Západočeši kvůli karetním trestům postrádali Dweha s Kopicem a trenér Koubek, který v minulosti vedl Bohemians, tak musel udělat změny v základní sestavě. Poprvé od konce října nastoupil v lize bývalý křídelník „Klokanů“ Mosquera a premiérový soutěžní start za Viktorii si připsala jedna ze zimních posil Souaré.

Jednadvacetiletý francouzský krajní hráč byl od úvodu velmi aktivní a už ve čtvrté minutě si mohl debut v české lize zpříjemnit gólem, po Chorého přihrávce napříč vápnem ale minul odkrytou branku. Za další minutu už favorit vedl.

Sudí Rouček od úvodu na obou stranách pouštěl hraniční zákroky, po pádu Kovaříka v souboji s Caduem nechal pokračovat hru a Chorý po přihrávce brazilského krajního hráče sám před Reichlem nezaváhal. Vysoký útočník skóroval popáté v ligové sezoně.

Západočeši v úvodu těžili z rychlých akcí. Na konci 12. minuty Mosquera z levé strany nacentroval do vápna a Šulc povedeným volejem technicky poslal míč ke vzdálenější tyči. Nejlepší týmový střelec ligové sezony se prosadil už podeváté v tomto ročníku nejvyšší soutěže a ztrácí jediný gól na vedoucí duo tabulky kanonýrů Jurečku a Havlíka.

Zaskočení Bohemians se postupně trochu oklepali a snažili se o kontaktní branku, za celou první půli si ale nevytvořili žádnou vyloženou šanci. Bývalého brankáře Pražanů Jedličku lehce vylekal jen přímý kop ve 33. minutě v podání někdejšího plzeňského záložníka Kovaříka, jenž těsně minul horní roh. Už chvíli předtím museli domácí střídat, otřeseného Matouška po souboji s Hranáčem nahradil Hrubý.

Do druhé půle vstoupili Bohemians tlakem a zahrávali několik rohových kopů, ve finální fázi však potvrzovali, že mají se 17 góly nejhorší útok soutěže. V 69. minutě na opačné straně napřáhl těsně za vápnem plzeňský Kalvach, jubilejní 200. ligový duel ale gólem neoslavil, neboť o kousek minul.

V 77. minutě zasáhl Kovařík loktem unikajícího Vydru, způsobil mu tržnou ránu v obličeji, benevolentní sudí Rouček se ale ani po konzultaci s videorozhodčím k zákroku nevrátil. Hostující útočník se po ošetření za chvíli vrátil na trávník, v 83. minutě postupoval sám na Reichla, po kličce domácímu gólmanovi upadl, Rouček ale rozpažil. Poté další velké šance neproměnili Šulc a Cadu, Viktorii už to ale mrzet nemuselo.

Domácí:

Hosté: 5. Chorý, 12. Šulc

Domácí: Reichl – Ad. Kadlec (65. M. Kozák), Vondra, Hybš – Köstl, Jindřišek (C) (65. Hála), Beran, Kovařík (81. Mužík) – Prekop (81. Puškáč), Jan Matoušek (24. R. Hrubý) – Ristovski.

Hosté: Jedlička – Hranáč, Hejda (C), Jemelka – Cadu, Červ (89. Traoré), Kalvach, Souaré, Mosquera (71. M. Vydra) – Šulc – Chorý (83. Valenta).

Domácí: Valeš, Kadlec, Mužík, Hála, Kozák, Puškáč, Huf, Hrubý

Hosté: Baier, Paluska, Sýkora, Kliment, Vydra, Traoré, Řezník, Jirka, Valenta, Holík, Tvrdoň

Bohemians - Plzeň: Cadu se z úhlu neprosadil

Bohemians - Plzeň: Kovařík se srazil s Vydrou, pak vystrčil loket a roztrhl mu obočí

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905