SESTŘIH: Teplice - Karviná 2:2. Mičevičův gól v závěru neplatil

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Teplic v 22. kole první ligy remizovali doma 2:2 s Karvinou a neprohráli ani ve čtvrtém utkání jarní části nejvyšší soutěže. Hosty poslal do vedení ve 14. minutě premiérovou trefou v lize slovenský obránce Dávid Krčík. V 53. minutě vyrovnal z penalty Daniel Fila a obrat dokonal v 64. minutě egyptský útočník Muhammad Jásir. V 77. minutě přesto zařídil Slezanům první jarní bod Nigerijec Adeleke Akinyemi.

Teplice neprohrály ani v osmém domácím ligovém duelu s Karvinou a na jaře mají bilanci dvou výher a dvou remíz. V neúplné tabulce jsou nadále na devátém místě. Patnáctí Slezané, kteří všechna tři úvodní jarní kola prohrála 0:3 a navíc doma, čekají na tříbodový zisk v nejvyšší soutěži už devět zápasů. V případě nedělní výhry Českých Budějovic nad Olomoucí se poprvé v sezoně propadnou na poslední pozici.

Teplický trenér Frťala nasadil do předchozích třech jarních duelů s výjimkou brankářského postu vždy stejnou základní sestavu, první změnu udělal až dnes. Beránka nahradil v záloze Jukl, jenž nastoupil k 100. ligovému duelu. Karvinský kouč Jarábek stejně jako v posledním kole proti Slavii (0:3) zvolil rozestavení se třemi stopery. Na lavičce už se objevil i bývalý černohorský reprezentant Raspopovič, čerstvá posila z HNK Gorica.

První velkou šanci měl v 11. minutě domácí Gning, jenž prudkou hlavičkou z malého vápna trefil jen brankáře Holce. Senegalský útočník se při dopadu zranil a vzápětí musel vystřídat stejně jako karvinský kapitán Budínský, v tu dobu už ale byl stav 0:1. Ve 14. minutě totiž Krčík napřáhl ze zhruba 30 metrů a nikterak umístěnou střelou překvapil nejistého Ludhu. Slezané ukončili čekání na první jarní gól a v lize skórovali po 451 minutách hry.

V 25. minutě připravil Bílek ideální střeleckou pozici pro Jukla, který vysoko přestřelil. Stejně si vedl i o chvíli později Trubač. Hosté nebyli směrem dopředu příliš nebezpeční, přesto se v závěru první půle uvolnil za obranou Akinyemi, proti němuž tentokrát Ludha vytáhl dobrý zákrok.

Domácí srovnali krátce po změně stran po nenápadné akci. Stoper Svozil vystrčil ve vápně ruku proti Urbancově centru z pravé strany a sudí Batík po zhlédnutí záznamu u videa nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Fila, jenž pátým ligovým zásahem potvrdil pozici nejlepšího střelce týmu.

Teplice ožily a brzy přidaly druhý gól. Jásir na polovině hřiště obral o míč Traorého, kličkou oklamal i Krčíka a prudkou ranou na přední tyč prostřelil Holce. Dvaadvacetiletý Egypťan navázal na trefu ze středeční dohrávky proti Olomouci (2:0) a dal čtvrtou branku v ligové sezoně.

V 79. minutě bylo znovu vyrovnáno. Ayaosiho hlavičku ještě Ludha reflexivně vyrazil, proti Akinyemiho dorážce zblízka už ale neměl šanci. Nigerijský útočník se čtvrtým gólem osamostatnil v čele klubové tabulky střelců. Karviná je prvním týmem v ligové sezoně, který vstřelil v Teplicích dvě branky.

Hektický závěr už rozhodnutí nepřinesl, Mičevičův gól ze čtvrté minutě nastavení kvůli hře rukou neplatil. „Skláři“ doma v nejvyšší soutěži neprohráli popáté v řadě a získali tam 17 z celkových 28 bodů v sezoně. Karviná venku zvítězila v jediném z 11 zápasů tohoto ligového ročníku a nasbírala tam pouze šest z celkových 16 bodů.

Domácí: 53. D. Fila, 64. Jásir

Hosté: 14. Krčík, 79. Akinyemi

Domácí: Ludha – Kričfaluši, Knapík, Mičević – Bílek (46. Urbanec), Jukl (59. Chaloupek), L. Mareček (C) (59. Beránek), Trubač, Labík (83. Švanda) – Gning (17. Jásir), D. Fila.

Hosté: Holec – Traore, Svozil, Krčík, Fleišman – Akinyemi, Boháč (78. Ayaosi) – Čavoš, Budínský (C) (19. D. Žák, 62. Iván), Memić (62. Regáli) – Vinicius (46. Ezeh).

Domácí: Němeček, Švanda, Chaloupek, Cykalo, Hronek, Křišťan, Urbanec, Beránek, Jásir

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905