Patnáctiletý příbramský talent Václav Černý se upsal slavnému Ajaxu | iSport.cz
22. ledna 2013 • 22:57

Patnáctiletý příbramský talent Václav Černý se upsal slavnému Ajaxu

Autor: ČTK, iSport.cz
Václav Černý patři k největším nadějím českého fotbalu (ilustrační foto)
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovní bizáry: nájezdy ve fotbale, hokejové harakiri nebo opilý sudí v Příbrami
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patnáctiletý fotbalista Václav Černý z Příbrami se od 1. ledna 2014 stane hráčem slavného Ajaxu Amsterodam. Dnes byly uzavřeny všechny náležitosti přestupu, který se o rok oddálí kvůli pravidlu, že přestupovat se může až od šestnácti let. Pro nejlepšího českého mladšího dorostence za rok 2012 je připravena smlouva na tři roky. ČTK o tom informoval hráčský agent David Nehoda.

Černý patří k největším talentům českého fotbalu. Na stáži byl například v Chelsea, Hamburku, Juventusu a právě Ajaxu, s nímž se v létě zúčastnil turnaje v Singapuru.

"Nakonec jsme se rozhodli pro Ajax kvůli výborné práci s mládeží. Dostat se do akademie Ajaxu je velký úspěch," řekl Nehoda.

Při rozhodování mohlo sehrát roli i to, že stáž v Ajaxu absolvoval i Černého otec Václav, který ho trénuje v dorostu Příbrami. "Filozofie klubu je mnoho let stejná. Ajax chce vychovávat hráče, kteří mají předpoklady hrát fotbal na nejvyšší úrovni, a podle toho si i hráče do akademie vybírá," řekl Černý starší.

Černý dal na podzim v deseti zápasech příbramské sedmnáctky 18 branek. V Příbrami jde ve šlépějích Dominika Maška, který před rokem v šestnácti letech přestoupil do Hamburku.

V Ajaxu dosud působili pouze dva čeští fotbalisté Tomáš Galásek a Zdeněk Grygera. Oba však do týmu přišli až v dospělém věku. Ajax ve své akademii vychoval hráče jako Johan Cruyff, Marco van Basten, Dennis Bergkamp, Patrick Kluivert, Clarence Seedorf či Wesley Sneijder. Mladíci také dostávají poměrně výrazný prostor v prvním týmu.

 
Články odjinud


Články odjinud