Svěrkoš už trénuje s fotbalisty Sochaux | iSport.cz
27. prosince 2008 • 17:34

Svěrkoš už trénuje s fotbalisty Sochaux

Autor: ČTK
Václav Svěrkoš
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Václav Svěrkoš už je ve Francii a chystá se na podpis smlouvy se Sochaux. Od svého dosavadního zaměstnavatele Baníku Ostrava totiž dostal povoleno trénovat ve svém budoucím působišti.Svěrkoš byl v Sochaux poprvé obhlédnout terén na počátku prosince a už tehdy se kluby ústně dohodly i na výši odstupného.

Jakmile začne lednové přestupní období, Svěrkoš podepíše s předposledním klubem francouzské ligy smlouvu na tři a půl roku.

Francouzi přitom na pětadvacetiletého českého reprezentanta ukázali až poté, co se jim zadrhl přestup Francouze Alexandre Alphonseho z FC Curych.

"Ano, měli jsme původně zájem o Alphonseho. Sledovali jsme ho od jara, jenže mezitím pro nás začal být příliš drahý," citoval v polovině prosince švýcarský deník 20 Minuten trenéra Francoise Gillota.

Podle informací listu požadoval Curych za francouzského fotbalistu minimálně 2,5 milionu eur (asi 65,7 milionu korun), a tak nakonec Sochaux zvolilo náhradní řešení v podobě Svěrkoše.

"Alphonse tím pro nás ztrácí na zajímavosti, oba hráči jsou si typově podobní," dodal Gillot.

Za Svěrkoše musel podle odhadů českých médií zaplatit o něco méně, bez provize agentovi zhruba 50 milionů korun.

 
Články odjinud


Články odjinud