Musíme si pomáhat. Název známého českého filmu lze vztáhnout i na dění ve fotbalových klubech, na které dopadá tíživá situace způsobená epidemií koronaviru a ekonomické trable. Proto se první z nich dohodly s hráči na úpravě jejich platů. Po Jablonci to udělali i v Mladé Boleslavi. Také tam hráči vyšli vstříc klubovým šéfům a souhlasili se snížením mezd.
S nadsázkou vzato, jako by to šlo ze severu na jih. Jablonecký boss Miroslav Pelta se domluvil s hráči v čele s kapitánem Tomášem Hübschmanem na umenšení jejich platů o blíže neurčenou část.
Z klubů FORTUNA:LIGY to ten Peltův oficiálně oznámil ze všech nejdřív. V podvečer se k němu přidali i v Mladé Boleslavi. Důvod je nasnadě: řádění koronaviru.

I ve středu Čech kvůli němu museli najet na „bezápasový“ režim obvyklý i jinde, to znamená individuální přípravu podle tréninkových plánů. Vedle sportovních změn však nastal čas i pro ty ekonomické. Proto se na společné schůzce sešli prezident mladoboleslavského klubu Josef Dufek, trenér Jozef Weber a lídr kabiny Marek Matějovský. Výsledek: v příštích šesti kalendářních měsících se platy hráčů s profesionální smlouvou sníží o dvacet procent.
„Všichni vnímáme, v jaké jsme nyní těžké, abnormální situaci. Vážím si toho, že hráči s návrhem na snížení platů souhlasili. Je to pro mě i důkaz toho, že jsme si v Mladé Boleslavi nechali správné fotbalisty,“ řekl serveru iSport.cz Dufek. Podobné opatření lze v dalších dnech očekávat i v dalších tuzemských klubech.
