Děkovačka pro dva diváky? Jsme zvyklí, smál se chomutovský Gedeon | iSport.cz
16. září 2016 • 14:20

Děkovačka pro dva diváky? Jsme zvyklí, smál se chomutovský Gedeon

Autor: rjm
Patrik Gedeon se teď bav fotbalem v divizním Chomutově. Po vítězném utkání na Meteoru, kde dal gól a na další přihrál, s úsměvem absolvoval děkovačku pro dva fanoušky.
Sparta - Jablonec: Naprostá nádhera! Kanga vymetl růžek Hrubého brány, 2:0 Sparta - Jablonec: Naprostá nádhera! Kanga vymetl růžek Hrubého brány, 2:0
Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt Vítejte u Petra Nedvěda! Bývalý útočník ukázal svůj luxusní byt

Fotbalem se baví a navíc mu to jde pořád parádně. Patrik Gedeon už dal sice vale profesionálním soutěžím a hraje divizi v Chomutově. Na hřišti pražského Meteoru ale ukázal, že je pořád velký hráč. Odmakal celých devadesát minut, vstřelil parádní gól na 2:2 a pak v úplném závěru přihrál na vítěznou trefu Severočechů. „Dvakrát jsme teď dostali gól v poslední minutě, tak jsem rád, že se to otočilo,“ hlásil Gedeon.

Ze hřiště kráčel s úsměvem na tváři. Aby ne, ve druhém poločase dostal od defenzivní řady Pražanů hodně prostoru, navedl si míč a vypálil. Rána se zastavila až v síti. „Byla krásná, ale tečí mi pomohl bránící hráč,“ přiznal Gedeon, který si během ligové kariéry zahrál třeba za Slavii či Duklu.

To, že si fotbal užívá, bylo znát na každém kroku. Třeba i po závěrečném hvizdu, kdy se celý tým vydal poděkovat dvojici chomutovských fanoušků, která přijela tým podpořit. Gedeon na tom neviděl nic zvláštního. „Chtěli jsme těm klukům poděkovat. Jsme rádi, že s námi jezdí. A že jsou jen dva? Na to jsme zvyklí,“ dodal Gedeon.

Kromě hraní divize se věnuje na severu Čech i trénování mládeže. „V Mostě, kde jsem působil, to nabralo rychlý konec, tak jsem se vrátil domů. Vedu děti ve fotbalové akademii,“ popsal, jak je to s jeho současným fotbalovým vytížením.

O tom, že zkušený záložník byl klíčem k chomutovskému vítězství, byl přesvědčený i trenér Meteoru Karel Jeřábek. „Gedeon, to je alfa a omega jejich týmu. Dá se říct, že nás porazil jeden člověk. Měli jsme k němu ohromný respekt,“ komentoval výkon záložníka soupeře.

FORTUNA liga - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava