Baník vyhrál a mohl slavit postup. Ten odložila výhra Opavy

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Ostravy dnes porazili 3:0 Sokolov a dvě kola před koncem druhé ligy mají na dosah postup do nejvyšší soutěže. Druhý Baník se mohl vrátit mezi elitu po roční pauze už dnes, třetí Opava však vyhrála 4:2 nad Varnsdorfem a oslavy oddálila.

Ostravu za výhrou nasměroval v první půli Mičola a dva góly po přestávce přidal De Azevedo . Baník, který natáhl sérii bez porážky na deset zápasů, má na druhém místě před Opavou tříbodový náskok a ve zbývajících dvou kolech mu díky lepší vzájemné bilanci stačí jednou vyhrát.

Opava nastoupila s vědomím, že si nemůže dovolit zaváhat, a naděje Baníku, že by slavil postup už dnes, záhy utnula. Slezané, které ve středu čeká finále poháru s prvoligovým Zlínem, už v 18. minutě vedli 2:0. Hosté poté sice dokázali snížit na 1:2 a 2:3, ale v nastavení definitivně rozhodl Jurečka.

Po osmi výhrách za sebou ztratila body první Olomouc, když remizovala 2:2 v Ústí nad Labem. Sigma, která si už minulý týden zajistila postup do nejvyšší soutěže, otočila v prvním poločase na 2:1, ale po hodině hry srovnal druhým gólem v zápase Zeman. Hanákům k výhře nepomohla ani devítiminutová přesilovka v závěru zápasu po vyloučení Peterky.

Na opačném konci tabulky drží čtrnáctý Sokolov i přes prohru s Ostravou čtyřbodový odstup od sestupového pásma, protože patnácté Vítkovice prohrály 1:4 ve Vlašimi. Stejně jako Západočeši na tom je i Frýdek-Místek, ten má však zápas k dobru.

Beznadějně poslední Prostějov už sice má jistý pád do MSFL, díky výhře 2:0 nad Žižkovem alespoň ukončil sérii deseti porážek.

Frýdek-Místek nestačil doma na Znojmo

Fotbalisté Frýdku-Místku v 28. kole druhé ligy doma podlehli Znojmu 0:3 a dva zápasy před koncem sezony stále nemají jistou záchranu. Znojmo poslal do vedení po půlhodině hry z dorážky Teplý, pět minut po pauze zvýšil Urbančok a v 72. minutě uzavřel skóre další přesnou ranou Holub.

Domácímu trenérovi Leoši Kalvodovi tak nevyšel souboj s bývalým klubem. Třináctý Frýdek má v tabulce čtyřbodový náskok na předposlední Vítkovice. Znojmo po třech porážkách za sebou uspělo a je šesté.

Táborsko v jihočeském derby na půdě Českých Budějovic zachránilo v poslední minutě remízu 1:1. Jako první se prosadil ve 20. minutě Havel hlavou po rohovém kopu.

Hosté se ale tlačili za vyrovnáním, které zařídil až těsně před koncem Dordevič.
Dynamo doma pošesté za sebou nedokázalo zvítězit a patří mu pátá pozice. Táborsko je v tabulce osmé.

Opava - Varnsdorf 4:2
Branky:  3. Puškáč, 18. Zapaláč, 51. Schaffartzik, 90. Jurečko - 50. a 80. Richter

Ústí nad Labem - Olomouc 2:2
Branky: 5. a 61. Zeman - 27. Ambrozek, 37. Sladký

MFK Frýdek-Místek - 1. SC Znojmo 0:3 (0:1)
Branky: 31. Teplý, 50. Urbančok, 72. Holub.

České Budějovice - Táborsko 1:1 (1:0)
Branky: 20. Havel - 90. Dordevič.

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64