4. března 2016 • 04:50

Talenti Liberce proti „své“ Spartě: Palič Hovorka i Costova oběť

Autor:
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chtěli se prosadit v dresu Sparty, ale mezi vyvolené (zatím) nepatřili. A tak odešli hledat fotbalové štěstí jinam. Konkrétně do Liberce. Mladých fotbalistů, kteří prošli letenským klubem nebo mu ještě stále patří, bylo v zápise na utkání čtvrtfinále domácího poháru hned pět. V základní sestavě ale nastoupil pouze stoper David Hovorka, na hřiště se nicméně dostal i Jan Sýkora. A oba byli vidět.David Hovorka, Jan Sýkora, Zdeněk Folprecht, Ondřej Karafiát a Matěj Pulkrab. Ti všichni byli připraveni zasáhnout za Liberec do hry proti „své“ Spartě, kde strávili mnoho let. Každopádně jen mladíček Pulkrab jí stále patří.

Trenér Slovanu Jindřich Trpišovský dal nicméně v základní sestavě důvěru pouze Hovorkovi, stabilní opoře zadních řad. A dvaadvacetiletého fotbalistu nešlo přehlédnout, přestože stoper, nejvýraznější momenty měl paradoxně v ofenzivě.

První zajímavou příležitost měl Hovorka hned v 8. minutě, kdy mohl využít zaváhání brankáře Sparty Miroslava Millera. Zkušený gólman sice vyběhl na centr z rohového kopu, ale na míč nedosáhl. Ten spadl přímo na hlavu libereckého stopera, který ho ovšem jen lízl a poslal hodně mimo.

720p 480p 360p 240p
Liberec - Sparta: Miller zaváhal, Hovorka se dostal k nebezpečné hlavičce

Vylepšit si střeleckou pověst mohl talentovaný obránce chvíli po vedoucí trefě soupeře. Opět to bylo po standardní situaci, když mu míč přihrál hlavou jeho kolega ze stoperské dvojice Lukáš Pokorný. Jenže Hovorka rybičkou branku trestuhodně minul. Gól proti svému bývalému klubu, kde ovšem v soutěžních zápasech nastupoval pouze za rezervu, tak oslavit nemohl.

720p 480p 360p 240p
Liberec - Sparta: Hovorka chtěl vyrovnat rybičkou, ale těsně minul bránu

Úplně jinak se fanouškům připomněl jiný bývalý sparťan Jan Sýkora. Talentovaný ofenzivní záložník, který ale v minulosti často laboroval se zraněním, naskočil do hry v 70. minutě. A jeho nejvýraznější moment přišel o necelých patnáct minut později.

Samotný Sýkora za něj ovšem nemohl. Po odehrání míče do něj brutálním šlapákem zajel sparťanský stoper Costa a musel být hodně rád, že viděl jen žlutou kartu. Tenhle zákrok totiž volal po vyloučení. Talentovaný fotbalista se naštěstí po chvilce zvedl a zápas dohrál.

720p 480p 360p 240p
Liberec - Sparta: Costa sundal Sýkoru, měl jít ven, viděl jen žlutou

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Sparta 2:1

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze