30. října 2008 • 02:00

Berger: Ve Spartě se platí pořád

Berger slaví svojí branku
TOP VIDEA
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Sparty si ve včerejším chladném a deštivém podvečeru poradili na Letné s Bohemians Praha 2:0. Obě branky vstřelil záložník Patrik Berger, který nyní musí naplnit klubovou pokladnu.Letenský kouč Jozef Chovanec nechtěl nic podcenit, a tak poslal na hřiště téměř totožnou sestavu s uzdraveným Bergrem.

„Nečekal jsem, že budu v základní sestavě a už vůbec, že vydržím na hřišti celý zápas. Asi to bude chtít pořádnou regeneraci,“ říkal s úsměvem hrdina derby chvíli poté, co nasměroval svůj tým do jarního čtvrtfinále.

Poprvé se sparťanský kapitán trefil po necelé desetiminutovce. „Na mokrém terénu asi brankář nemohl míč udržet, odrazil se přímo ke mně,“ popsal situaci střelec.

Druhou branku přidal ve 25. minutě a o postupujícím v tu chvíli pochyboval málokdo. Možná i proto Letenští po přestávce ubrali plyn a málem na to doplatili, když Dobeš trefil z přímého kopu břevno a s následnou dorážkou Kropíka si zázračně poradil Blažek.

„Nabádal jsem hráče, aby i nadále hráli koncentrovaně. Ale ne vždy se nám to dařilo, několikrát jsme propadli a nabídli míč soupeři. V žádném případě jsem jim neříkal, aby šetřili síly,“ tvrdil trenér vítězů Jozef Chovanec.

Kromě vítězství a čistého konta ho mohl těšit i výkon navrátivšího se kapitána týmu. „Jsem rád, že Patrik zvládl celé utkání a vsítil i branky, to je taková přidaná hodnota.“

Právě Berger se dočkal první trefy po svém letním návratu do rudého dresu a určitě ho nemine příspěvek do klubové kasy. „Tady se platí pořád. Tohle je asi to poslední, co na mě čeká, pak už budu mít snad klid,“ vykládal dobře naladěný středopolař.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>
Klasická verze
Mobilní verze