Recept? Zazdít to a jednou se trefit. Pražská část PJM zná finalisty | iSport.cz
Stanislav Hrabě
7. října 2013 • 17:55

Recept? Zazdít to a jednou se trefit. Pražská část PJM zná finalisty

TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zní to vlastně jednoduše – vybetonovat obranu a jednou udeřit. Přesně tímto návodem se řídili studenti Karlínské obchodní akademie, kteří v posledním kvalifikačním turnaji doplnili šestici účastníků finále pražské části Poháru Josefa Masopusta středních škol, když porazili soupeře z OA Holešovice 1:0.Dva gólové zásahy ve třech zápasech a ono to vyšlo. S konečným skóre 2:0 postoupil školský výběr Karlínské obchodní akademie mezi šestici nejlepších pražských družstev v probíhajícím ročníku Poháru Josefa Masopusta.

„Deset mlátičů dozadu a jeden na hrot, ono to vyjde,“ smál se zvolené taktice kapitán Vítězslav Soukup. „Chce to jediné, dát v pravou chvíli gól,“ doplnil ho mluvčí kolektivu Jakub Pekárek. S podobnou taktikou půjdou i do závěrečného pražského turnaje.

Do letošního ročníku Poháru Josefa Masopusta se přihlásilo 36 výběrů středních škol a učilišť. Ideální počet pro rozlosování do šesti skupin po šesti účastnících. Pět vítězů si zajistilo účast v závěrečném pražském kole dříve, doplnili ji karlínští obchodní akademikové.

Pražská část Poháru Josefa Masopusta středních škol zná své finalisty
Pražská část Poháru Josefa Masopusta středních škol zná své finalisty

Výzvou pro ně bylo, že v další fázi narazí na loňské celostátní finalisty ze Střední odborné školy stavební a zahradnické na Jarově. „Ať se třesou,“ vzkázal jim Pekárek. Důvod rivality je prostý: navzájem se znají.

„Hraju za Bohemku a za jarovskou školu nastupují moji spoluhráči,“ prozradil, proč ho vzájemný duel už předem tolik přitahuje. „Musíme je porazit, stejně jako další,“ burcoval do útoku kapitán Soukup.

Taktiku už mají – deset do obrany, jeden na hrot. A stačí jediný úspěšný pokus…

Finále pražské části je na programu v dubnu.  

Postupující do finále pražské části Poháru Josefa Masopusta

ČAO Resslova

Gymnásium Na Vítězné pláni

SPŠ Dopravní Plzeňská

OA Krupkovo náměstí

SOŠ SZ Učňovská Jarov

OA a VOŠE Karlínská

Témata:  sport, fotbal, Masopust, pohár
 
Články odjinud


Články odjinud