Stanislav Hrabě
7. října 2013 • 17:55

Recept? Zazdít to a jednou se trefit. Pražská část PJM zná finalisty

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zřekne se Trpišovský na Letné rokenrolu? Podzimní Panák je zpátky
Oktagon 54: Divoké vážení i strkanice. Novotný vysvětlil, proč někteří limit nesplnili
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zní to vlastně jednoduše – vybetonovat obranu a jednou udeřit. Přesně tímto návodem se řídili studenti Karlínské obchodní akademie, kteří v posledním kvalifikačním turnaji doplnili šestici účastníků finále pražské části Poháru Josefa Masopusta středních škol, když porazili soupeře z OA Holešovice 1:0.Dva gólové zásahy ve třech zápasech a ono to vyšlo. S konečným skóre 2:0 postoupil školský výběr Karlínské obchodní akademie mezi šestici nejlepších pražských družstev v probíhajícím ročníku Poháru Josefa Masopusta.

„Deset mlátičů dozadu a jeden na hrot, ono to vyjde,“ smál se zvolené taktice kapitán Vítězslav Soukup. „Chce to jediné, dát v pravou chvíli gól,“ doplnil ho mluvčí kolektivu Jakub Pekárek. S podobnou taktikou půjdou i do závěrečného pražského turnaje.

Do letošního ročníku Poháru Josefa Masopusta se přihlásilo 36 výběrů středních škol a učilišť. Ideální počet pro rozlosování do šesti skupin po šesti účastnících. Pět vítězů si zajistilo účast v závěrečném pražském kole dříve, doplnili ji karlínští obchodní akademikové.

Pražská část Poháru Josefa Masopusta středních škol zná své finalisty
Pražská část Poháru Josefa Masopusta středních škol zná své finalisty

Výzvou pro ně bylo, že v další fázi narazí na loňské celostátní finalisty ze Střední odborné školy stavební a zahradnické na Jarově. „Ať se třesou,“ vzkázal jim Pekárek. Důvod rivality je prostý: navzájem se znají.

„Hraju za Bohemku a za jarovskou školu nastupují moji spoluhráči,“ prozradil, proč ho vzájemný duel už předem tolik přitahuje. „Musíme je porazit, stejně jako další,“ burcoval do útoku kapitán Soukup.

Taktiku už mají – deset do obrany, jeden na hrot. A stačí jediný úspěšný pokus…

Finále pražské části je na programu v dubnu.  

Postupující do finále pražské části Poháru Josefa Masopusta

ČAO Resslova

Gymnásium Na Vítězné pláni

SPŠ Dopravní Plzeňská

OA Krupkovo náměstí

SOŠ SZ Učňovská Jarov

OA a VOŠE Karlínská

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud