17. července 2016 • 17:27

Čeští mladíci vyhráli domácí mistrovství Evropy "21" v malém fotbalu

Autor:
Česká reprezentace do 21 let vyhrála mistrovství Evropy v malém fotbale
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takhle by to mělo být. Recept, jak srovnat evropskou konkurenci do latě, ukázali klasickým fotbalistům čeští reprezentanti do 21 let, když vyhráli premiérové mistrovství Evropy. V nedělním finále na pražském Vyšehradě deklasovali Maďarsko 7:1. Svěřenci Zdeňka Parůžka na domácím šampionátu vyhráli všech šest zápasů a vždy minimálně tříbrankovým rozdílem.Ve finále maďarského brankáře čtyřikrát překonal Ladislav Mužík, který se s deseti góly stal nejlepším střelcem turnaje. "Cítím se úplně úžasně, že jsme vyhráli, a že jsem se stal nejlepším střelcem, je jen třešnička na dortu. Chtěl jsem dát aspoň jeden gól ve finále, čtyři jsou úplná bomba," uvedl v tiskové zprávě Mužík.

"Sice jsem ani za stavu 4:1 ve finále neměl jistotu, ale hráčům jsem věřil, stejně jako celému realizačnímu týmu. Věděl jsem, že když to uděláme správně, musí to dobře dopadnout," přidal generální manažer českého výběru Petr Brejla.

Evropský šampionát do 21 let sloužil i jako prověrka před seniorským ME, které Česko hostí příští rok v červnu. Malý fotbal se hraje s pěti hráči a brankářem na menším hřišti s menšími brankami, hrací doba je dvakrát třicet minut. Asociace malého fotbalu České republiky má členskou základnu 65 tisíc hráčů. Celosvětovým unikátem se pyšní pražská Hanspaulská liga, kterou hraje přes tisíc klubů.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze