Fotbalisty Olomouce v Evropské lize nahradí Mladá Boleslav | iSport.cz
22. června 2012 • 14:35

Fotbalisty Olomouce v Evropské lize nahradí Mladá Boleslav

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Mladoboleslavští si zahrají na úkor Olomouce v Evropské lize.
TOP VIDEA
Příbram - Slavia: Musa prorazil beton! 1:0 pro sešívané, pomohl Zima rukou?
Trpišovský chválil Příbram: Poklona, udělali nám zápas těžký
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Mladé Boleslavi si zahrají Evropskou ligu. Do druhé nejprestižnější evropské pohárové soutěže se dostali místo Sigmy Olomouc, které navzdory triumfu v Poháru České pošty start nepovolila UEFA kvůli účasti v korupční aféře s Bohemians Praha. Boleslavi to potvrdil generální sekretář FAČR Rudolf Řepka."Na UEFA jsme poslali žádost o zařazení našeho jiného českého zástupce pro kvalifikaci Evropské ligy. UEFA nám potvrdila, že ČR neztrácí místo za vyřazenou Olomouc a tím pádem do losování druhého předkola bude zařazena Mladá Boleslav. Nyní už finišujeme potřebnou administrativu," řekl Řepka. "Znamená to také to, že Sparta se posune do třetího předkola," dodal.

Sigma si účast v pohárech zajistila výhrou 1:0 ve finále domácího poháru nad Spartou. Evropská fotbalová unie však uplatňuje pravidlo, podle něhož nesmí hrát evropské poháry týmy, které měly potíže s korupcí. Loni na to doplatil Fenerbahce Istanbul, který byl těsně před losem vyřazen z Ligy mistrů.

Na řadu by tak měl přijít druhý finalista poháru, kterým byla Sparta. Ta si však účast v Evropské lize zajistila už prostřednictvím druhého místa v lize podobně jako třetí Plzeň. A tak se dostalo až na čtvrtou Mladou Boleslav.

"Olomouce je nám líto, nečekali jsme takové rozhodnutí," řekl sportovní ředitel Ladislav Minář. "Nyní musíme připravit všechny potřebné podklady pro UEFA. Upravit musíme také přípravu našeho týmu vhledem k soupeřům a soustředění, které jsme měli naplánované. Rozhodně ale nebudeme v tuto chvíli díky pohárům nějakým radikálním způsobem měnit a doplňovat kádr. Hráče, o které jsme měli zájem, máme připravené a čekáme jen na jejich zaregistrování," dodal.

Olomouc pyká za korupční kauzu, která se táhne do roku 2009. Hanáci tehdy v posledním ligovém kole porazili Bohemians Praha 3:0 a zajistili si účast v pohárech. Šéf střížkovského klubu Karel Kapr o mnoho měsíců později obvinil brankáře Sigmy Petra Drobisze, že se pokusil hostující hráče podplatit částkou 300 tisíc korun.

Celá kauza se dlouhou dobu táhla, disciplinární komise FAČR nakonec potrestala obě strany. Olomouc dostala pokutu čtyři miliony korun a v tabulce jí bylo odečteno devět bodů. Přesto se Hanáci v uplynulé sezoně dokázali v nejvyšší soutěži zachránit. Případ stále řeší soudy.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud