Ruina s plísní! Švýcaři se vysmáli Slovanu kvůli stadionu | iSport.cz
28. listopadu 2014 • 04:32

Ruina s plísní! Švýcaři se vysmáli Slovanu kvůli stadionu

Autor: pta
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Slovanu Bratislava v Evropské lize si zatím příliš respektu nezískali. Na kontě mají ve skupině po pěti kolech jen samé porážky, ale terčem vtipů jsou i kvůli bídnému stavu svého stadionu. Na procházku po Pasienkách vzal fanoušky štáb švýcarské televize, který doprovázel Young Boys Bern před včerejším vítězství nad slovenským mistrem 3:1. A nestačil se divit...MATCH OVERVIEW LEGACY
27. 11. • 19:00
ŠK Slovan Bratislava
ŠK Slovan Bratislava
1:3
ONLINE
27. listopadu
19:00
Young Boys Bern
Young Boys Bern
Góly

Domácí: 11. Soumah

Hosté: 9. Hoarau, 18. Kubo, 63. Kubo

Sestavy

Domácí: Perniš (C) – Kolčák, Hudák, Gorosito, Čikoš – Grendel (80. Žofčák), Štefánik – Peltier, Halenár, Kubík (82. Milinković) – Soumah.

Hosté: Mvogo – Sutter, Vilotić, von Bergen (C), Lecjaks – Sanogo Junior, Bertone – Steffen (71. Nuzzolo), Kubo, Zárate (80. Hadergjonaj) – Hoarau (67. Afum).

Náhradníci

Domácí: Poláček, Jablonský, Bagayoko, Sipľak, Žofčák, Milinković, Vittek

Hosté: Wölfli, Hadergjonaj, Rochat, Costanzo, Gajić, Nuzzolo, Afum

Karty

Domácí: Kubík, Kolčák

Hosté: Vilotić

Rozhodčí

Pol van Boekel – Dave Gossens, Hessel Steegstra (všichni NED)

Stadion

Štadión Pasienky, Bratislava

Zapomeňte na nablýskané arény, jež jsou jinak na evropské scéně standardem. Švýcarský reportér vzal s kamerou fanoušky na dlouhou procházku, kterou při zápase museli podstoupit hráči, když se chtěli dostat z hřiště do šatny. Chůze z hřiště ke dveřím kabiny mu zabrala víc jak čtyři minuty! Už to je extrém.

„Něco takového nikde jinde nezažijete,“ tvrdil reportér. Když sestoupil po schodech k dlouhé chodbě se zářivkami jako z hororového filmu, vedoucí do budovy se zázemím, podíval se směrem ke stropu. Tam ho zaujala opadaná omítka s plísní. „Ještěže je dost vysoko,“ zavtipkoval.

Na stadionu Slovanu vede dlouhá chodba na cestě k šatnám
Na stadionu Slovanu vede dlouhá chodba na cestě k šatnám

Pak se vydal na cestu nevlídnou podzemní chodbou se zářivkami a děravým linem. Pak zbývalo ještě vyjít schodiště a konečně se ocitnul v cíli.

Reportáž jen potvrdila, že bez speciální výjimky UEFA by stadion Slovanu jen těžko mohl hostit zápasy v evropských pohárech. Velká kritika zazněla už poté, co na něm propukly násilnosti mezi fanoušky při zápase se Spartou.

Na Slovensku s kritickým hodnocením úrovně stadionu tamní média souhlasí. "Hanba na 100 roků!" komentoval video server pluska.sk. "Švýcaři se vysmívají Slovanu za Pasienky. Přiznejme si, že se smějí právem," uznal také cas.sk.

VIDEO | Podívejte se na reportáž iSport TV z Pasienok před zápasem se Spartou

Vítejte na Pasienkách, v domově Slovanu. A pozor na kontroly!

 

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud