27. srpna 2015 • 23:00

Ščasný: Postoupili jsme? Postoupili! Tak nepočítejte góly Thunu

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úkol splnili. Fotbalisté Sparty postoupili do základní skupiny Evropské ligy. S defenzivní hrou ovšem nemohou být spokojeni. Chyby, kterých se v Thunu (3:3) dopustili, se jim mohou proti kvalitnějším týmům vymstít. "Ale já teď nebudu počítat góly!" naštval se na novináře trenér Zdeněk Ščasný.Jak hodnotíte zápas?
"Jsem spokojený, protože jsme postoupili. Dosáhli jsme toho, čeho jsme chtěli. Na Thun jsme se výborně připravili, do 30. minuty jsme to plnili úplně skvěle. Dostali jsme se do vedení. Pak ale chybami a lajdáckostí jsme dostali Thun do hry. Soupeř změnil způsob hry, dal všechno dopředu. Ale postup jsme si pohlídali."

Čím si vysvětlujete tu lajdáckost?
"Zaprvé jsme si mysleli, že se nemůže nic stát. Zápas se tak vyvíjel. Vedli jsme 2:0, soupeř musel vstřelit pět branek. Nechci říct, že to bylo nemožné, ale pro Thun složité. Druhý faktor? Ublížilo nám zranění Pepíka Hušbauera."

Obával jste se za stavu 2:2, že byste mohli o postup přijít?
"Nechci, aby to vyznělo fanfarónsky, ale ne. Spíš jsem čekal, jak začneme druhou půli. Protože někdy, když ze zápasu vypadnete, tak už se do něj nedostanete. Samozřejmě, že někdy počítáte s lecčíms, ale obavy z nepostupu jsem neměl."

Obránce Costa vstřelil třetí gól Sparty.
Obránce Costa vstřelil třetí gól Sparty.

Dá se říct, že Costa je pro Spartu nejdůležitějším mužem? V obraně jako jeden z mála hrál dobře, navíc vstřelil branku.
"Costa hrál výborně. Musím říct, že už druhý zápas za sebou. Pořád jsem tvrdil, že stopera může hrát, ale musí to dokazovat také v dalších zápasech. Ale hrál opravdu skvěle."

Vyčítáte si počet inkasovaných branek, který v předkolech evropských pohárů není zrovna nízký? Je to varování?
"Tak je zítra spočítejte a napište, kolik jsme jich dostali. Chtěli jsme postoupit a postoupili jsme. Tak počítejte góly, kolik jsme jich dostali, kolik dali. Najděte zase něco nechutnýho."

V lize jste ale říkal, že inkasované branky neřešíte, když jich víc vstřelíte. Platí tohle tedy i pro evropské poháry?
„Dneska to takhle neberu. Do zápasu jsme vstoupili výborně, vedli jsme, měli ho pod kontrolou. Pak jsme kontrolu ztratili. To je to, co mi vadí.  Bavme se o tomhle. V tom já hledám přičiny. Ale počítat pořád góly? Ty otázky jsou někdy šílený. Teď nemyslím vás, ale zkuste někdy na tom zápase najít něco pozitivního.“

Otázka se ale netýkala počítání branek...
"Góly teď neřeším, fakt je nepočítám. Vy pořád všichni řešíte góly, tak jo, tak jsme je dostali. S Moskvou jsme je dostali, ale vypadl s ní i Sporting Lisabon. Tak proč nepočítáte góly, které dostal Sporting? Teď to nemyslím zle. Pořád tvrdím, že fotbal se hraje pro lidi. Když budu hrát na 1:0, tak budete všichni psát o tom, že prostě hrajeme nechutný fotbal. My teď hrajeme nahoru a dolů, góly dostáváme no... S Thunem jsme hráli na postup a zvládli to. Soupeř byl velmi dobrý, všichni jste to viděli. Je to švýcarská liga, kvalitní tým. Pro vás možná ne, pro mě jo."

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze