9. dubna 2016 • 04:55

Vzadu Kováč, Steinhöfer i mladíci. Kdo zbývá Spartě do odvety?

 • Podívejte se, jaké obránce bude mít Zdeněk Ščasný k dispozici proti Villarrealu Podívejte se, jaké obránce bude mít Zdeněk Ščasný k dispozici proti VillarrealuFOTO:

  Fotbalová Sparta bije na poplach. Pro odvetu čtvrtfinále Evropské ligy se jí totiž rozpadla defenziva. K tomu, aby nahradila vykartovaného Costu, Jakuba Brabce a zraněné Holka, Mazucha a Zahustela, bude muset sáhnout do mládežnických výběrů a povolán zřejmě bude i Markus Steinhöfer, se kterým se na Letné od zimy už nepočítá. Podívejte se, které hráče bude mít trenér Zdeněk Ščasný nejspíš k dispozici.

 • Radoslav Kováč

  Radoslav KováčRadoslav Kováč

  střední obránce
  36 let

  Ze stopera číslo pět se zkušený harcovník stal první volbou. Šestatřicetiletý Kováč musel ve čtvrtečním utkání ve Villarrealu na hřiště už ve 28. minutě, aby nahradil zraněného Maria Holka.  Pražanům se navíc vykartovali Jakub Brabce s Costou a zdravotní potíže má také Ondřej Mazuch. Příští týden bude Kováč jasnou volbou.

 • Lukáš Mareček

  Lukáš MarečekLukáš Mareček

  defenzivní záložník
  25 let

  Ve sparťanském týmu zbyl jako jediný použitelný defenzivní záložník. Pokud Sparta nastoupí se čtyřmi obránci, tak se s největší pravděpodobností postaví vedle Kováče. Na podzim vyzkoušel pozici krajního obránce a na nezvyklém postu rozhodně nezklamal.

 • Martin Frýdek

  Martin FrýdekMartin Frýdek

  záložník/krajní obránce
  24 let

  Největší sparťanský univerzál. V aktuální sezoně pendluje mezi levým krajem obrany a střední zálohou. V dorostu dokonce hrával i na pozici středního obránce, ale jelikož bude Spartě v odvetě s Villarrealem scházet Costa, přesune se Frýdek na levého beka.

 • Markus Steinhöfer

  Markus SteinhöferMarkus Steinhöfer

  krajní obránce
  30 let

  Jedna z velkých letních posil, která se během podzimní části na Letné neprosadila. Trenér Ščasný mu v zimě oznámil, že si může hledat angažmá. Ve Spartě má však platnou smlouvu a na soupisce pro Evropskou ligu stále figuruje. Herně se udržuje v juniorce. Naposledy nastoupil 31. března proti Brnu, kdy odehrál celé utkání.

 • Milan Kadlec

  Milan KadlecMilan Kadlec

  střední /krajní obránce
  21 let

  Zřejmě největší favorit z mladíků, kteří by mohli figurovat v plánech sparťanského trenéra. Se Spartou cestoval i do Španělska a objevil se mezi náhradníky. Bude hodně záležet na tom, pro jaké rozestavení se kouč Ščasný rozhodne. Pokud by chtěl praktikovat styl se třemi obránci, Mareček zůstane v záloze a Kadlec zaujme pozici pravého stopera vedle Kováče s Frýdkem.

 • Milan Piško

  Milan PiškoMilan Piško

  střední obránce
  20 let

  Spoluhráčem a parťakem v obraně Milana Kadlece v juniorském týmu je Milan Piško. I ten by mohl od trenéra Ščasného dostat povolávací rozkaz. Klub může dopsat na soupisku jakéhokoliv hráče narozeného 1. ledna 1994 a později. A navíc musí ve Spartě působit dvě souvislé sezony. To jedna z opor vedoucího celku Juniorské ligy splňuje.

 • David Březina (19 let)

  David BřezinaDavid Březina

  střední obránce
  19 let 

  Nabízí se i duo z výběru do 19 let, který válcuje jednoho soupeře za druhým. Devatenáctiletý Březina patří mezi jeho největší opory, navíc disponuje velmi slušnou kopací technikou.

 • Daniel Köstl (18 let)

  Daniel KöstlDaniel Köstl

  střední obránce
  18 let

  Daniel Köstl je podobně jako Piško u Kadlece, parťákem Březiny. Společně dirigují obranu sparťanského výběru, který deklasuje jednoho soupeře za druhým a ligu staršího dorostu vede o neuvěřitelných 23 bodů.

 Klasická verze
Mobilní verze