Hynek Preisler
24. listopadu 2016 • 10:40

Do Liberce hledí celý Ázerbájdžán. Český syndrom kouč Karabachu odmítá

TOP VIDEA
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
15. den na ZOH: „Méďa“ vychytal Čechy, Vonnová pochválila Ester 15. den na ZOH: „Méďa“ vychytal Čechy, Vonnová pochválila Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Teprve před dvěma lety se stal Karabach historicky prvním fotbalovým týmem z Ázerbájdžánu, který dokázal vyhrát zápas v hlavní fázi Evropské ligy. A dnes (19.00, ONLINE na iSport.cz, Nova Sport 2) v Liberci může tým kouče Gurbana Gurbanova slavit premiérový postup do jarních vyřazovacích bojů. K jistotě buď musí nad Slovanem vyhrát. Nebo remizovat a doufat, že PAOK Soluň prohraje na hřišti Fiorentiny, lídra skupiny J.O večerní zápas s českým týmem je tak v zakavkazské republice mimořádný zájem. Pod Ještěd dorazilo z Baku velké množství novinářů. Podle nich do Liberce nyní hledí devět milionů očí. Kouč Karabachu Gurban Gurbanov údajně dokonce zakázal hráčům komunikovat s tiskem, aby jim nic nenarušovalo koncentraci na důležitý duel.

ONLINE: Zápas Liberec - Karabach sledujte ZDE »

„Zvládnout fotbalisté ten tlak?“ ptali se kouče na středeční tiskové konferenci zahraniční žurnalisté. „Snažíme se nesoustředit na to, že potřebujeme vyhrát, ale na naši hru. Veškeré úsilí musíme vynaložit na to, čeho chceme dosáhnout. Doufám, že s boží pomocí tento zápas vyhrajeme, ale bereme to tak, že svět neskončí, pokud se to nepovede. Každý hráč je na to psychologicky připravený,“ odvětil zkušený trenér, který Karabach vede od roku 2008.

Ázerbájdžánský klub se s českým utká již podesáté za posledních dvacet sezon, ale ani jednou nedokázal zvítězit. Bilance? Pět proher a čtyři remízy, z toho tři jsou z tohoto ročníku (Karabach-Liberec 2:0, Plzeň-Karabach 0:0 a Karabach-Plzeň 1:1).

Existuje český syndrom? „Ne, nemyslím si. Je potřeba se soustředit se na hru a je jedno, jestli je naším soupeřem český, řecký nebo italský tým. Slovan sice není v poslední době až tak úspěšný, ale všichni víme, že nás čeká těžký zápas. Jeho sílu jsme pocítili už v Baku, kdy jsme museli bojovat do poslední chvíle. Vyznává stále stejný herní styl. Možná svou hru Liberec ještě více zrychlil, což nás může donutit k chybám, proto nesmíme nic podcenit. Myslím, že Slovan bude lepší než v posledních zápasech,“ uzavřel Gurbanov před historickým zápasem.

Z V R P Skóre B

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze