17. května 2018 • 11:15

Griezmann do Barcelony? Teď není správná chvíle mluvit, řekl po finále EL

Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským Poláci trénovali na Čechy i s Lewandowským. Grosicki si spletl Podolského s Poborským
Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník Plekanec trénoval na Kladně. Jasno bude do čtrnácti dnů, ujišťuje útočník

Útočník Atlética Madrid Antoine Griezmann ve finále Evropské ligy přispěl dvěma góly k vítězství 3:0 nad Marseille a doufá, že v budoucnu získá další trofeje. Francouzský fotbalový reprezentant, který je podle některých médií už dohodnutý na letním přestupu do Barcelony, však o své budoucnosti mluvit odmítl.

"Ve čtrnácti letech jsem odešel z domova, protože jsem chtěl vyhrávat trofeje. Tohle je moje druhá po španělském Superpoháru a doufám, že budu moci získat i další," řekl Griezmann novinářům po středečním utkání v Lyonu.

Neprozradil, zda i v příští sezoně bude oblékat dres Atlética, kde má smlouvu do roku 2022 a údajnou výkupní klauzuli ve výši 100 milionů eur. "Teď není správná chvíle mluvit o mé budoucnosti. Je třeba si užít vítězství v Evropské lize a oslavit ho s fanoušky. Snil jsem o tom, že získám trofej s Atléticem, trenérem Diegem Simeonem a spoluhráči," prohlásil Griezmann.

"Cítím, že tenhle klub je s každým rokem a zápasem silnější. Jsem tady čtyři roky a dnešní večer jsem si užil s fanoušky i všemi lidmi v Atléticu. Mám s nimi silné pouto, a proto na hřišti odevzdávám všechno," doplnil sedmadvacetiletý francouzský reprezentant.

Chladnokrevnost v zakončení předvedl při vedoucím gólu ve 21. minutě i při svém druhém zásahu ve 49. minutě. "Nevím, jestli to byla chladnokrevnost nebo sebevědomí. Ale dokázal jsem týmu pomoci k této trofeji," podotkl bývalý hráč San Sebastianu, který v osmi letošních zápasech Evropské ligy nastřílel šest branek.

Olympique začal finále aktivněji, ale po prvním inkasovaném gólu a zranění kapitána Dimitriho Payeta ze 31. minuty zcela přenechal iniciativu španělskému favoritovi. "Marseille hrála hodně ofenzivně. My jsme však odvedli svou práci, výborně bránili a využili soupeřových chyb," konstatoval Griezmann.

V Atléticu doufají, že jejich nejlepší střelec v létě neodejde. "Proti Marseille ukázal to, co už vím, že je výborný. Doufáme, že je šťastný... a s námi," řekl trenér Diego Simeone. "Snad to nebylo jeho poslední finále za Atlético. Potřebujeme ho a všichni chceme, aby zůstal. Antoine to ví," dodal kapitán Gabi, jenž proti Marseille v 89. minutě uzavřel skóre.

Domácí:

Hosté: 21. Griezmann, 49. Griezmann, 89. Gabi

Domácí: Mandanda – B. Sarr, Rami, Gustavo, Amavi – Anguissa, M. Sanson – Thauvin, Payet (C) (32. Maxime López), Ocampos (55. N'Jie) – Germain (74. Mitroglu).

Hosté: Oblak – Vrsaljko (46. Juanfran), J. Giménez, Godín, Lucas Hernández – Á. Correa (88. Partey), Saúl Ñíguez, Gabi (C), Koke – D. Costa, Griezmann (90. F. Torres).

Domácí: Sakaj, Kamara, Rolando, Mitroglu, N'Jie, Pelé, López

Hosté: Luís, Partey, Torres, Werner, Savić, Juanfran, Gameiro

Domácí: Amavi, Gustavo, N'Jie

Hosté: Vrsaljko

Kuipers – van Roekel, Zeinstra (vš. NED)

Stade de Lyon, Lyon

Hráči Atlétika Madrid slaví triumf v Evropské lize

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)