FCSB – Mladá Boleslav 0:0. Středočeši vezou z Rumunska nadějnou remízu | iSport.cz
8. srpna 2019 • 22:25

FCSB – Mladá Boleslav 0:0. Středočeši vezou z Rumunska nadějnou remízu

SESTŘIH: Inter - Slavia 1:1.  Pražané sahali po vítězství, favorit srovnal v nastavení SESTŘIH: Inter - Slavia 1:1. Pražané sahali po vítězství, favorit srovnal v nastavení
Teplice - Mladá Boleslav: Klíma skluzem nešťastně pomohl Jakubu Marešovi, který snadno skóroval, 2:0 Teplice - Mladá Boleslav: Klíma skluzem nešťastně pomohl Jakubu Marešovi, který snadno skóroval, 2:0

Mladá Boleslav uhrála v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy na hřišti rumunského FCSB bezgólovou remízu. V prvním poločase se Středočeši prezentovali sympatickým výkonem, vytvořili si i několik slibných možností. Ve druhé půli už spíše bránili výsledek, do šancí se dostávali především domácí. Tu největší měl Ionut Pantiru, který v 80. minutě nastřelil břevno Šedovy branky. Chvíli předtím spálil na druhé straně velkou šanci Tomáš Ladra.

Středočeši usilují o první postup do základní skupiny soutěže po dvanácti letech. Od té doby šestkrát po sobě vypadli v předkole.

Vítěz se v závěrečném play off utká buď s Ventspilsem, nebo portugalským Guimaraesem, který v prvním duelu zvítězil v Lotyšsku 3:0.

Zápas se kvůli letním koncertům na stadionu FCSB uskutečnil v Giurgiu vzdáleném zhruba 60 kilometrů od Bukurešti a úvodní poločas přinesl minimum šancí. První příležitost se zrodila až na přelomu 26. a 27. minuty. Bucha udržel v souboji míč a posunul ho na Komličenka, jehož prudkou střelu z dálky gólman Vlad vyrazil. Ve 40. minutě po Mešanovičově centru hlavičkoval Bucha vedle.

Šest minut po přestávce vyrazil brankář Šeda přízemní střelu Viny na roh. V 58. minutě šli hosté do přečíslení tři na dva, Bucha předal míč Ladrovi, který ale vypálil těsně vedle.

Poté začal mladoboleslavské defenzivě zatápět jednadvacetiletý útočník Coman. V 67. minutě jeho pokus z vápna skončil mimo tři tyče. O čtyři minuty později zakončením před šestnáctkou protáhl Šedu a po následném rohovém kopu zamířil nad.

V 79. minutě znovu zahrozil Coman, jenže Šedu opět nepřekonal. O chvíli později mladoboleslavský brankář vyrazil jeho střelu, ale Coman se dostal k odraženému míči a přihrál Pantiurovi, jenž zblízka napálil míč do břevna.

Domácí: Vlad – Creţu, Planić, Filip (32. Pantiru), Soiledis – Popescu (46. Moutinho), Cristea, Vînă – Oaidă, Coman, Tănase (C) (80. Gikiewicz)

Hosté: Šeda – Křapka, Takács, Pudil, Túlio – Bucha, Matějovský (C) (74. Budínský), Hubínek, Ladra (65. Fulnek) – Komličenko, Mešanović (87. Auer)

Domácí: Popescu, Oaidă, Coman, Moutinho

Hosté: Matějovský, Komličenko, Mešanović

Adrien Jaccottet – Vital Jobin, Jonas Erni (všichni Švýcarsko)