Autor: ČTK, adl
1
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté bulharského celku Ludogorec Razgrad s trenérem Pavlem Vrbou postoupili do základní skupiny Evropské ligy díky výhře 1:0 nad běloruským Dynamem Brest. Uspěl také Tottenham po drtivém vítězství 7:2 nad Maccabi Haifa. Hlavní fázi soutěže si zahraje i PSV Eindhoven, který bez českého reprezentanta Michala Sadílka vyhrál nad Rosenborgem Trondheim 2:0.

Vrba postup přes předkola Evropské ligy vybojoval poprvé od sezony 2017/18, kdy se mu to povedlo při druhém působení ve Viktorii Plzeň. Utkání Ludogorec rozhodl v druhé půli trefami Elvise Manua a Higinia.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha proti izraelskému mužstvu potvrdili roli favorita. Hattrickem a asistencí se blýskl kapitán anglické reprezentace Harry Kane, dvěma góly se ukázal také záložník Giovani Lo Celso.

Sadílek dostal volno po nedělním utkání, ve kterém odehrál poločas při remíze PSV s Heraclesem. Překvapivý postup slaví naopak chorvatská Rijeka, která vyhrála na hřišti dánského vicemistra FC Kodaň 1:0. Soupeře zaskočil i AEK Atény, který si vstupenku do základní skupiny zajistil obratem v utkání s Wolfsburgem a triumfem 2:1.