Vyšetřování Sparty? Podnět nepodaly UEFA ani Rangers, Letenští v klidu | iSport.cz
Jan Vacek
6. října 2021 • 11:03

Vyšetřování Sparty? Podnět nepodaly UEFA ani Rangers, Letenští v klidu

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
Stoch o přivítání v Edenu: Vážím si toho. Proč komunikoval s kotlem po gólu?
SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:1. Krmenčík s Kuchtou rozhodli, trefil se při návratu i Stoch
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bylo to poměrně velké překvapení, když v úterý večer vyšlo najevo, že UEFA zahájila vyšetřování událostí ze čtvrtečního utkání základní skupiny Evropské ligy mezi Rangers a Spartou. Podle informací serveru iSport.cz jde o čistě procesní záležitost. Podnět totiž nevychází ani ze skotské strany, ani z UEFA. „Plně si stojíme za naším původním prohlášením, že k žádnému rasistickému chování na stadionu nedošlo,“ zdůrazňuje ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.Byla to rozbuška, která zcela přehlušila cenný triumf Sparty 1:0 nad skotským mistrem. Rangers totiž bezprostředně po skončení čtvrtečního utkání obvinili osazenstvo zápasu, tedy děti ve věku šest až čtrnáct let, z rasistických urážek směrem k záložníkovi Glenu Kamarovi.

Onen rasismus Ostrované spatřovali v bučení na finského reprezentanta, kterým dětské obecenstvo reagovalo na události z března, kdy Kamara bezprecedentně obvinil slávistického stopera Ondřeje Kúdela z rasových urážek.

Čistě procesní záležitost

V úterý večer vyšlo najevo, že UEFA zahájila oficiální vyšetřování událostí během samotného zápasu. Podle informací redakce iSport.cz ale jde čistě o procesní záležitost.

Podnět k šetření totiž nepodala skotská strana, která dle zákulisních zpráv momentálně nekomunikuje vůbec s nikým, ale ani samotná UEFA. Ta zahájila šetření v reakci na blíže nespecifikovaný vnější podnět. Tak jí ukládají řády.

„Za klub si stojíme za prohlášením, které jsme zveřejnili v pátek. Absolutně odmítáme, že by na našem stadionu došlo k jakýmkoli projevům rasismu. To ostatně konstatovala ve své zprávě i skupina delegátů, která měla utkání na starost,“ uvedl ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Co nyní bude následovat? Podle všeho nic převratného. Určený inspektor UEFA, přesněji řečeno pověřený úředník, celou záležitost ještě jednou formálně prověří. A potom vynese verdikt.

Sparta v pondělí znovu důkladně prošla všechny důležité dokumenty, které vypracovali delegáti utkání, aby se ujistila, že v nich skutečně není jakýkoli náznak možného rasistického chování dětských fanoušků. A není...

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Skupina A

Z V R P Skóre B
1. Lyon 2 2 0 0 5:0 6
2. Sparta 2 1 1 0 1:0 4
3. Brøndby 2 0 1 1 0:3 1
4. Rangers 2 0 0 2 0:3 0

Vstoupit do diskuse
8
Skupina H
Články odjinud


Články odjinud