Lavička: Nejsme dole, víru v sobě máme | iSport.cz
Karel Häring
2. října 2008 • 08:54

Lavička: Nejsme dole, víru v sobě máme

Trenér Sparty Vítězslav Lavička
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stojí v těžké situaci. Možná v nejtěžší v trenérské kariéře. Kouč Sparty Vítězslav Lavička musí dát po „černém" letenském pondělí tým psychicky dohromady natolik, aby uspěl se Záhřebem.Jak těžké je dát mužstvo dohromady po pondělní kruté porážce v Liberci a následném útoku fanoušků na autobus?
„Nebylo moc času, v pondělí zápas v Liberci, v úterý hodnocení, dnes (ve středu) připomenutí u videa první zápas v Záhřebu a trénink. Snažíme se využít každé chvíle, abychom nabrali síly na duel se Záhřebem. Jak fyzické, tak psychické."

Je tým po událostech z posledních dnů hodně psychicky dole?
„Necítím to."

Je nyní ta pravá chvíle, kdy by měl „zapracovat" mentální trenér Dragan Vujovič?
„Mentální trénink jako takový je součástí naší přípravy. Je to věc, která je, podle našeho názoru, prospěšná. Snažíme se to hráčům nabídnout, je to jeden z dílků, který může pomoci k úspěchu."

Zintenzivní teď mentální kouč svoji práci?
„Děláme to průběžně, máme individuální pohovory. Bez ohledu na to, jestli jsme v Liberci prohráli. Myslím, že to není o tom, jestli přidávat, nebo ubírat. Dragan s hráči bude mluvit, bude se jim snažit pomoci."

Neobáváte se při nepříznivém průběhu zápasu, že se proti vám obrátí zloba fanoušků?
„Nepřemýšlím tak, stejně tak i tým. Vážíme si všech dobrých fanoušků, věříme, že nás přijdou povzbudit."

Změnilo čtrnáct dnů od úvodního duelu něco na šancích Sparty?
„Naše pozice zůstává v rovině, jak jsem nastínil po zápase v Záhřebu. Tedy naprosto otevřená pro oba týmy. My i Dinamo jsme měli mezi dvěma duely nepřesvědčivé výsledky."

Znáte recept na postup?
„Nedokáži odhadnout, jakým způsobem se bude odvíjet zápas. Je potřeba vědět, že proti vám stojí kvalitní soupeř. Ale my tu víru v postup v sobě máme, i když v současné době neprožíváme nejlepší období."

Považujete za handicap, že Dinamo mělo před odvetou tři dny odpočinku navíc?
„V tomhle nechci kličkovat, v našich podmínkách to bylo nastaveno tak, že jsme ligový zápas odehráli v pondělí. I když je program zhuštěný, nechtěl bych se k tomu nějak upínat. Je to prostě realita."

Jste připraveni na případné penalty?
„Neplánovaně jsme si to zkusili v utkání Poháru ČMFS ve Frýdku-Místku. (pousměje se) Máme určitý záměr, který bychom si ještě při posledním tréninku chtěli vyzkoušet."

Témata:  sport, sparta, fotbal, lavička
Články odjinud


Články odjinud