Postupová matematika: Sparta je blízko! | iSport.cz
5. listopadu 2010 • 11:15

Postupová matematika: Sparta je blízko!

Autor: mip, han
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hlavní zpráva ze Švýcarska zní: cesta do jarní fáze Evropské ligy je hodně otevřená. Fotbalisté Sparty dokonale odčinili čtrnáct dní staré zaváhání a na druhý pokus porazili Lausanne 3:1.Postupové trumfy má tak český mistr dvě kola před koncem pevně ve svých rukou.

Kdo chce postoupit ze skupiny F, musí dělat body v zápasech s Lausanne. Tuhle větu pronesl před zápasem generální sportovní manažer Sparty Jozef Chovanec. Po něm si mohl spokojeně plácnout se svými kolegy na lavičce. Jeho tým získal ve dvojzápase s lídrem druhé švýcarské ligy čtyři body a je blízko postupu do vyřazovací části.„Jsme rádi, že to máme ve svých rukou. Ale taky si uvědomujeme, že nás ještě čekají dva těžké duely,“ pochvaloval si po zápase záložník Jiří Kladrubský.

Pražané dokázali odčinit dva týdny starý průšvih a při včerejším zaváhání Palerma v Moskvě (1:3) odskočili právě italskému soupeři na rozdíl čtyř bodů.

Postup tak můžou teoreticky slavit již v příštím zápase právě na Sicílii a stačí jim k němu i remíza. „O tom nechci nic slyšet, budeme zase chtít vyhrát,“ hlásil bojovně střelec večera Bony Wilfried.

 

Sparta postoupí, když:
V příštím utkání alespoň remizuje v Palermu
Prohraje v Palermu, ale doma pak porazí CSKA
Prohraje s Palermem, remizuje s CSKA, ale Palermo neporazí Lausanne
Prohraje oba zápasy, ale Palermo prohraje s Lausanne
Prohraje oba zápasy, Palermo remizuje s Lausanne a ve vzájemných utkáních Sparty s Palermem vstřelí Letenští více gólů na hřišti soupeře
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud