Kat Liberce Sougou úřadoval i v Basileji, Kluž je blízko Lize mistrů

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Senzace uplynulého ročníku Ligy mistrů, švýcarská Basilej, je blízko tomu, aby se neprobojovala do základní skupiny prestižní soutěže. V prvním zápase play-off totiž doma nestačila na rumunský tým CFR Kluž. Přemožitel Slovanu Liberec vyhrál ve Švýcarsku 2:1 a má tedy k postupu do milionářské soutěže daleko blíž. Obě trefy Kluže obstaral střelec Rumunů Modou Sougou, jenž skóroval i v Liberci.

Osmifinalista Ligy mistrů z uplynulé sezony Basilej přitom po poločase vedla, jenže po změně stran otočil výsledek dvěma góly během pěti minut hostující Sougou, který se trefil už v předchozím předkole v Liberci.

Senegalský útočník měl dokonce dvakrát našlápnuto k hattricku. Poprvé mu pokazila radost tyč, v nastavení pak domácí brankář Sommer. Český fotbalista Radoslav Kováč si za Basilej zahrál poslední čtyři minuty.

Lepší náladu měl po úterním zápase český reprezentant Marek Suchý. Jeho Spartak Moskva zvítězil doma nad Fenerbahce Istanbul 2:1.

Český obránce podobně jako v prvních pěti zápasech ruské ligy nechyběl v základní sestavě a odehrál celých 90 minut.

Další český defenzivní fotbalista David Rozehnal nastoupil za Lille od začátku, jeho tým ale prohrál na půdě FC Kodaň 0:1.

Výrazný krok do základní skupiny udělaly Dynamo Kyjev a Celtic Glasgow. Ukrajinský celek zvítězil 3:1 na hřišti německého Mönchengladbachu.

Celtic triumfoval 2:0 na půdě švédského Helsingborgu. Ani na lavičku skotského velkoklubu se podle očekávání nevešel český mladík Filip Twardzik.