Benítez se bojí Lavičky: Co asi vymyslí? Minule odvedl dobrou práci | iSport.cz
21. února 2013 • 17:06

Benítez se bojí Lavičky: Co asi vymyslí? Minule odvedl dobrou práci

Autor: pj
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparťanský kouč Vítězslav Lavička výrazně stoupl v očích Rafaela Beníteze. Manažer Chelsea před dnešní odvetou řekl, že v úvodním zápase Evropské ligy odvedl dobrou práci. „A přestože jsme v Praze zvítězili 1:0, dnes večer nás nečeká jednoduché utkání,“ prohlásil Benítez. Má snad strach, co trenér Lavička na Chelsea vymyslí?Rafa BenítezRafa BenítezFoto ČTK
Rafael Benítez prozradil, že před odvetou důkladně zanalyzoval jednotlivé hráče Sparty a také výkon celého týmu v prvním utkání.

Co zjistil? Že pro Vítězslava Lavičku není problém vymyslet taktiku, která by mohla postup Chelsea výrazně zkomplikovat. Jak včera připustil, jednou z taktických variant je změna rozestavení na dva klasické hrotové útočníky Davida Lafatu a Leonarda Kweukeho.

„Myslím, že Sparta měla v prvním utkání dobrou představu o tom, co chtěla hrát. Její trenér (Vítězslav Lavička) odvedl dobrou práci,“ chválil Benítez, jenž odvetný duel označil za momentální prioritu, byť nechává odpočívat klíčové hráče Franka Lamparda a Branislava Ivanoviče.

„Formace, rozestavení a pohyb hráčů – to všechno bylo v podání Sparty velice dobré a se svými svěřenci jsem o tom mluvil už před zápasem. Vím, že ani druhý zápas nebude jednoduchý. Tím jsem si jistý,“ dodal.

Benítezovi přitakal i David Luiz, univerzální obránce či defenzivní záložník. Podle jeho názoru je pro Chelsea nutné, aby odvetu zvládla a přes Spartu postoupila. „Musíme tenhle zápas brát vážně od první minuty,“ uvědomuje si.

David LuizDavid LuizFoto EPA
Jedině tak Chelsea nakročí za cílem zvítězit v celé soutěži, ačkoliv je Evropská liga brána na Ostrovech za podřadnou soutěž.

„Lidé říkají, že v minulé sezoně jsme vyhráli Ligu mistrů a že teď hrajeme JEN Evropskou ligu… Minulý týden jsem jedl kuře a další den pizzu. Je to úplně jiné jídlo, ale pořád chutná skvěle,“ usmívá se Luiz.

Říká, že fanouškům Chelsea chce dopřát nezapomenutelné momenty, které by jistě měli i po vítězství v Evropské lize. „Pokud ji tuhle sezonu vyhrajeme, oslavíme to úplně stejně jako vloni. Ale pokud je někdo, kdo nechce hrát tuhle soutěž, pak by měl raději zůstat doma,“ zakončil.

Zápas Chelsea–Sparta začíná ve 21:05, na iSport.cz jej budeme sledovat v podrobné ONLINE reportáži.

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud