Barca přišla o neprůstřelnost a padla s PSG, Chelsea bez Čecha vyhrála

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Barcelony přišli o neprůstřelnost a neporazitelnost v sezoně. Ve druhém zápase Ligy mistrů prohráli na hřišti Paris St. Germain 2:3. Chelsea opět bez Petra Čecha napravila úvodní zaváhání a vyhrála na hřišti Sportingu Lisabon gólem Matiče 1:0.

Úterní program přinesl také dva rekordy. Kapitán AS Řím Francesco Totti se stal nejstarším střelcem v historii soutěže a barcelonský Xavi Hernández zase hráčem s nejvyšším počtem startů.

Paris St. Germain postrádal nejlepšího střelce a bývalého hráče Barcelony Ibrahimovice, přesto záhy odčaroval kouzlo katalánské obrany. Hostující defenziva v předešlých sedmi zápasech sezony udržela čisté konto, tentokrát ale povolila už v desáté minutě, kdy se po standardní situaci prosadil Luiz. Barcelona v soutěžním duelu inkasovala po 681 minutách.

David Beckham si na tribuně před zápasem PSG s Barcelonou popovídal s Patrickem Kluivertem

Hned za dvě minuty ale srovnal Messi, který zaznamenal jubilejní 500. gól svého týmu v Lize mistrů. Zároveň se s 68 brankami dotáhl v tabulce kanonýrů prestižní soutěže na Cristiana Ronalda, oběma nyní scházejí na rekordmana Raúla už jen tři trefy.

Jenže v 26. minutě Barcelona opět zaspala při centru a 165 centimetrů vysoký Verratti hlavou znovu poslal domácí do vedení. To navýšil krátce po pauze Matuidi a Neymar už jen snížil. V 69. minutě nastoupil k 143. utkání v Lize mistrů barcelonský Xavi a o jeden zápas překonal Raúla.

V druhém duelu skupiny si druhou remízu 1:1 připsal Ajax Amsterodam, tentokrát na hřišti APOELu Nikósie. Tabulku vede PSG před Barcelonou.

Čech opět jen na lavičce

Čech v osmém z devíti duelů sezony kryl na lavičce Chelsea záda Courtoisovi. Londýňané napravili úvodní domácí remízu se Schalke, o jejich vítězství na hřišti Sportingu Lisabon rozhodl ve 34. minutě hlavičkou bývalý hráč konkurenční Benficy Matič. Chelsea vede skupinu, o druhé místo se dělí Schalke s Mariborem po remíze 1:1 ve vzájemném zápase.

Bayern Mnichov i ve druhém utkání skupiny vyhrál 1:0, tentokrát na půdě CSKA Moskva. Jediný gól zápasu dal ve 22. minutě z penalty Thomas Müller. Zápas se kvůli rasistickému chování fanoušků CSKA hrál před prázdným hledištěm, což se v Lize mistrů stalo poosmé v historii a poprvé v Rusku.

Fotbalisté Chelsea slaví trefu Nemanji Matice v zápase proti Sportingu LisabonFoto AP Photo

Bayern jako čtvrtý tým v historii dosáhl na jubilejní 100. vítězství v soutěži. Před ním to dokázaly Real Madrid, Barcelona a Manchester United. Německý šampion navázal na loňskou výhru 3:1 v Moskvě a bez ztráty bodu vede tabulku skupiny E.

Druhý je AS Řím, který remizoval na hřišti Manchesteru City. Celek z italské metropole přitom nezačal dobře a smůlu měl především bývalý hráč soupeře Maicon. Nejprve zavinil penaltu, z níž se prosadil domácí Agüero, a pak trefil břevno.

Ještě do pauzy ale stihl srovnat elegantním obloučkem a svou premiérovou trefou na anglické půdě Totti, který se v 38 letech a třech dnech stal nejstarším střelcem soutěže, když překonal Giggse. Hráči City už vítězný gól nepřidali a na Řím ztrácejí v tabulce tři body.

Skupinu G vede Porto. Na stadionu ve Lvově, kde hraje kvůli válce ve svém městě domácí zápasy Šachtar Doněck, přitom portugalský celek neměl daleko k porážce. Ještě v 88. minutě prohrával 0:2, hrdinou závěru se ale stal Martínez, jenž z penalty snížil a ve čtvrté minutě nastavení srovnal. Na druhé místo se překvapivě posunul Borisov, který se oklepal z minulého debaklu 0:6 v Portu a doma porazil trápící se Bilbao 2:1.

Skupina E:
CSKA Moskva - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)
Branka: 22. Müller z pen. Rozhodčí: Collum - Conquer, Chambers (všichni Skot.). Bez diváků.

Manchester City - AS Řím 1:1 (1:1)
Branky: 4. Agüero z pen. - 23. Totti. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.).

1. Bayern 6 5 0 1 16:4 15
2. Manchester City 6 2 2 2 9:8 8
3. Řím 6 1 2 3 8:14 5
4. CSKA Moskva 6 1 2 3 6:13 5

Skupina F:
APOEL Nikósie - Ajax Amsterodam 1:1 (1:1)
Branky: 31. Manduca z pen. - 28. Andersen. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).

Paris St. Germain - FC Barcelona 3:2 (2:1)
Branky: 10. Luiz, 26. Verratti, 54. Matuidi - 12. Messi, 56. Neymar. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.).

1. Barcelona 6 5 0 1 15:5 15
2. Paris SG 6 4 1 1 10:7 13
3. Ajax 6 1 2 3 8:10 5
4. Apoel 6 0 1 5 1:12 1

Skupina G:
Schalke 04 - NK Maribor 1:1 (0:1)
Branky: 56. Huntelaar - 37. Bohar. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.).

Sporting Lisabon - Chelsea FC 0:1 (0:1)
Branka: 34. Matič. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián Devís, Díaz Pérez de Palomar (všichni Šp.).

1. Chelsea 6 4 2 0 17:3 14
2. Schalke 6 2 2 2 9:14 8
3. Sporting 6 2 1 3 12:12 7
4. Maribor 6 0 3 3 4:13 3

Skupina H:
Šachtar Doněck - FC Porto 2:2 (0:0)
Branky: 52. Alex Teixeira, 85. Luiz Adriano - 89. z pen. a 90.+4 Martínez. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). Diváci: 33.217.

BATE Borisov - Athletic Bilbao 2:1 (2:1)
Branky: 19. Poljakov, 41. Karnickij - 45. Aduriz. Rozhodčí: Lannoy - Annonier, Stien (všichni Fr.).

1. FC Porto 6 4 2 0 16:4 14
2. Šachtar 6 2 3 1 15:4 9
3. Bilbao 6 2 1 3 5:6 7
4. BATE Borisov 6 1 0 5 2:24 3

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.