Vaclíkovy hvězdné chvíle: Zastavil Gerrarda a ustál kopanec | iSport.cz

Vaclíkovy hvězdné chvíle: Zastavil Gerrarda a ustál kopanec

Autor: dvo
0
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Penalta Sparty? Faul ano, VAR ne. A nepřesný sudí v Edenu
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny

Hrdina večera v Liverpoolu? Stal se jím při remíze 1:1 brankář Basileje Tomáš Vaclík. Několikrát podržel svůj tým a může se těšit na jarní osmifinále Ligy mistrů. Český reprezentant v utkání přečkal několik těžkých momentů. Nejdříve zastavil průnik Stevena Gerrarda, ustál kopnutí do žeber a pokryl i dvě šance Jordana Hendersona. Jeden z jeho zákroků pak ukončil napínavý zápas.

Ukázal stopku Gerrardovi

V 72. minutě dostal liverpoolský kapitán Steven Gerrard skvělou průnikovou přihrávku za obranu a řítil se sám na českého brankáře. Vaclík pohotově vyběhl z branky a odvážným zákrokem se mu vrhl pod nohy. „Penalta to v žádném případě nemohla být,“ řekl Vaclík pro televizi Prima Cool a měl pravdu. Gerrarda opravdu zastavil čistým zákrokem.

Nepříjemná hlavička Hendersona

Tohle byl další velmi důležitý zákrok českého brankáře ve vyhroceném finiši utkání! K centru do vápna se na poslední chvíli dostal domácí Henderson a hlavičkou do protipohybu Vaclíka ohrozil branku Basileje. Vaclík včas stihl změnit směr a skokem zachránil Basilej od pohromy. Míč zastavil těsně před brankovou čarou. Trenér Liverpoolu Brendan Rodgers zvedal ruce nad hlavu zbytečně...

Kopnutí do žeber a ruky

Dost nebezpečně vypadal také okamžik z 89. minuty. Vaclík vyběhl proti pronikajícímu Raheemu Sterlingovi. Přitom se ošklivě srazili se spoluhráčem Fabianem Schärem. „Dostal jsem kopanec do žeber a do ruky. Ta mě pak celou dobu pořádně brněla a bolela,“ stěžoval si český brankář, ale i přes bolest utkání úspěšně dochytal.

Nebezpečná střela Hendersona

Henderson ohrožoval Vaclíka v utkání nejvíce. V 93. minutě poslal na branku nepříjemnou střelu. Ta ale směřovala přesně do míst, kde stál brankář Basileje, který s ní neměl sebemenší problém. „Závěr utkání byl opravdu stresující. Báli jsme se, aby to Liverpool náhodou ještě nezvrátil,“ oddechl si Vaclík.