Vaclíkovy hvězdné chvíle: Zastavil Gerrarda a ustál kopanec | iSport.cz
10. prosince 2014 • 04:59

Vaclíkovy hvězdné chvíle: Zastavil Gerrarda a ustál kopanec

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Penalta Sparty? Faul ano, VAR ne. A nepřesný sudí v Edenu
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hrdina večera v Liverpoolu? Stal se jím při remíze 1:1 brankář Basileje Tomáš Vaclík. Několikrát podržel svůj tým a může se těšit na jarní osmifinále Ligy mistrů. Český reprezentant v utkání přečkal několik těžkých momentů. Nejdříve zastavil průnik Stevena Gerrarda, ustál kopnutí do žeber a pokryl i dvě šance Jordana Hendersona. Jeden z jeho zákroků pak ukončil napínavý zápas.Ukázal stopku Gerrardovi

V 72. minutě dostal liverpoolský kapitán Steven Gerrard skvělou průnikovou přihrávku za obranu a řítil se sám na českého brankáře. Vaclík pohotově vyběhl z branky a odvážným zákrokem se mu vrhl pod nohy. „Penalta to v žádném případě nemohla být,“ řekl Vaclík pro televizi Prima Cool a měl pravdu. Gerrarda opravdu zastavil čistým zákrokem.

Nepříjemná hlavička Hendersona

Tohle byl další velmi důležitý zákrok českého brankáře ve vyhroceném finiši utkání! K centru do vápna se na poslední chvíli dostal domácí Henderson a hlavičkou do protipohybu Vaclíka ohrozil branku Basileje. Vaclík včas stihl změnit směr a skokem zachránil Basilej od pohromy. Míč zastavil těsně před brankovou čarou. Trenér Liverpoolu Brendan Rodgers zvedal ruce nad hlavu zbytečně...

 

Kopnutí do žeber a ruky

Dost nebezpečně vypadal také okamžik z 89. minuty. Vaclík vyběhl proti pronikajícímu Raheemu Sterlingovi. Přitom se ošklivě srazili se spoluhráčem Fabianem Schärem. „Dostal jsem kopanec do žeber a do ruky. Ta mě pak celou dobu pořádně brněla a bolela,“ stěžoval si český brankář, ale i přes bolest utkání úspěšně dochytal.

Nebezpečná střela Hendersona

Henderson ohrožoval Vaclíka v utkání nejvíce. V 93. minutě poslal na branku nepříjemnou střelu. Ta ale směřovala přesně do míst, kde stál brankář Basileje, který s ní neměl sebemenší problém. „Závěr utkání byl opravdu stresující. Báli jsme se, aby to Liverpool náhodou ještě nezvrátil,“ oddechl si Vaclík.

Fotbalisté Basileje oslavují postup do osmifinále Ligy mistrů
Fotbalisté Basileje oslavují postup do osmifinále Ligy mistrů

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud