21. října 2015 • 22:39

LM: Bony pomohl Manchesteru k výhře, Malmö obralo Šachtar

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

SOUHRN STŘEDEČNÍCH ZÁPASŮ LM | Fotbalisté Realu Madrid ve šlágru třetího kola základních skupin Ligy mistrů remizovali 0:0 na hřišti Paris St. Germain. Oba celky ve skupině A poprvé ztratily body, ale udržely neprůstřelnost. Bývalý útočník Sparty Wilfried Bony pomohl anglickému Manchesteru City k zisku tří bodů po výhře 2:1 proti Seville. Švédské Malmö doma obralo o všechny tři body ukrajinský Šachtar Doněck.

Real měl v úvodním poločase převahu. Nejblíže vedoucí branky byl hostující Jesé, jehož ránu v šestnáctce vykopl Trapp. Gólman PSG poté vyškrábl i Ronaldovu hlavičku po rohu. Ani ve druhé půli se diváci v Parku Princů branky nedočkali. Velkou šanci neproměnil Ronaldo, když z úhlu netrefil branku. Největší ofenzivní hvězda domácích Ibrahimovic se přes obranu "Bílého baletu" prakticky vůbec neprosadila.

Malmö díky kapitánu Rosenbergovi doma zdolalo Šachtar Doněck 1:0 a poprvé v této sezoně v soutěži bodovalo. Naopak ukrajinský tým i potřetí ve skupině A prohrál a neskóroval.

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Malmö - Šachtar Doněck 1:0 (1:0)
Branka: 17. Rosenberg. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.).

Paris St. Germain - Real Madrid 0:0
Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.)

1. Real 13 9 3 1 28:6 30
2. Paris SG 10 6 2 2 18:6 20
3. Šachtar 6 1 0 5 7:14 3
4. Malmö 6 1 0 5 1:21 3

Manchester United v Moskvě proti CSKA uhrál remízu 1:1 a ve skupině B má stejně jako ruský tým čtyři body. Přemožitel Sparty ze třetího předkola otevřel skóre v 15. minutě. Penaltu Jeremenka sice De Gea vytáhl na tyčku, ale dorážející Doumbia vrátil míč za záda španělského brankáře. Hosté vyrovnali v 65. minutě po hlavičce Martiala, který tak odčinil hru ruku před pokutovým kopem. Skupinu před United a CSKA vede se šesti body Wolfsburg. Ten díky gólům Dosta a Kruseho z druhé půle porazil na svém hřišti PSV Eindhoven 2:0.

Skupina B:

CSKA Moskva - Manchester United 1:1 (1:0)
Branky: 15. Doumbia - 65. Martial. Rozhodčí: Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.).

Wolfsburg - PSV Eindhoven 2:0 (0:0)
Branky: 46. Dost, 57. Kruse. Rozhodčí: Mallenco - Del Palomar, Cabanero (všichni Šp.).

1. Wolfsburg 10 7 0 3 15:11 21
2. Eindhoven 8 3 3 2 8:7 12
3. Manchester 6 2 2 2 7:7 8
4. CSKA Moskva 6 1 1 4 5:9 4

Atlético si v Madridu poradilo s outsiderem Astanou a zvítězilo 4:0. V prvním poločase se trefili Saúl a Martínez, po změně stran přidal třetí gól Óliver Torres a do vlastní sítě zamířil Dedečko. Atlético má po třech duelech ve skupině C šest bodů stejně jako Benfica.

Lisabonský celek se znovu nedočkal historické výhry v Turecku, přestože na hřišti Galatasaraye vedl už od druhé minuty po zásahu Gaitána. Hosté ale ještě do pauzy náskok ztratili a v Istanbulu prohráli 1:2. Galatasaray zásluhou penalty Inana a gólu Podolského ukončil sérii deseti pohárových utkání bez vítězství.

Skupina C:

Atlético Madrid - Astana 4:0 (2:0)
Branky:
23. Saúl, 29. Martínez, 63. Ó. Torres, 89. vlastní Dedečko. Rozhodčí: Kulbakov - Maljutin, Masljanko (všichni Běl.).

Galatasaray Istanbul - Benfica Lisabon 2:1 (2:1)
Branky: 19. Inan z pen., 33. Podolski - 2. Gaitán. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Connor (Skot.).

1. Atlético 13 6 4 3 17:8 22
2. Benfica 10 5 2 3 15:12 17
3. Galatasaray 6 1 2 3 6:10 5
4. Astana 6 0 4 2 5:11 4

Sevilla začala v Manchesteru lépe a ve 30. minutě ji poslal do vedení Konopljanka, záhy však vyrovnal vlastním zásahem Rami. Druhé vítězství City v LM zařídila přesnou střelou v první minutě nastavení letní posila z Wolfsburgu De Bruyne. Skupinu D vede o bod finalista minulého ročníku Juventus Turín, který doma bez branek remizoval s Mönchengladbachem.

Skupina D:

Manchester City - FC Sevilla 2:1 (1:1)
Branky: 36. vlastní Rami, 90.+1 De Bruyne - 30. Konopljanka. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.).

Juventus Turín - Mönchengladbach 0:0
Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Stevenson (všichni Skot.).

1. Manchester City 12 6 3 3 18:12 21
2. Juventus 8 3 3 1 10:9 12
3. Sevilla 6 2 0 4 8:11 6
4. Mgladbach 6 1 2 3 8:12 5

Raheem Sterling v souboji s Vicentem Iborrou.