Rumuni mají po losu radost: Spartu jsme si přáli, máme výhodu | iSport.cz
15. července 2016 • 14:28

Rumuni mají po losu radost: Spartu jsme si přáli, máme výhodu

Autor: dvo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hancko je neformální lídr. Kolem něj se vytvořila parta, chválí stopera Kotal
PRVNÍ DOJMY: Dva hlavní důvody, proč se Sparta zvedla a vyhrála pohár
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plán vychází! Přesně to si může říct majitel rumunské Steauy Bukurešť George Becali. Ten totiž před pár dny prohlásil, že si do třetího předkola Ligy mistrů přeje Spartu a do dvou až tří let jeho klub porazí Real Madrid i Barcelonu. První plán rumunskému byznysmenovi a politikovi zatím vychází. Páteční los v Nyonu přiřkl Steaue právě klub z Letné.Vyznělo to jako smělý plán. Ajax? Fenerbahce či Šachtar? Kdepak. Rumunský podnikatel a politik zároveň George Becali měl jiné přání a tím byla právě Sparta.

Kdekdo si mohl klepat na čelo, ale Becaliho tajné přání vyšlo. Druhý celek minulého ročníku rumunské ligy však s vysněným losem nekončí. Becali má ještě jedno přání. Do dvou až tří let porazit na mezinárodní úrovni Real Madrid a Barcelonu.

„Utkáme se s velmi silným soupeřem. I když nás čekají dva duely, kdy oba týmy začínají se stejnou šancí na postup, věřím, že máme menší výhodu. Rozhodující zápas se totiž hraje u nás doma v Bukurešti, kde nás neuvěřitelně poženou fanoušci,“ řekl o losu trenér Steauy Laurentiu Reghecampf.

Ščasný po losu: Rumunská liga je kvalitní, Steaua má šest reprezentantů

To trenér Letenských Zdeněk Ščasný byl opatrnější. „Ať by nám los určil kohokoliv z té pětice možných soupeřů, tak nemá cenu říkat, co je a co není hratelné. Rozhodne se jako vždy až na hřišti. Musíme se na ně dobře připravit a být sami v optimální formě,“ řekl pro klubový web.

Souhlasil však se svým protějškem, že menší výhoda bude na straně rumunského celku. „V tomhle případě by bylo asi trochu lepší začínat venku, v ostatních případech by nad tím asi tolik nepřemýšlel. Až si je pořádně nastudujeme, budeme schopní určit, jaký systém a způsob hry na ně bude platit,“ dodal Ščasný.

Tiémoko Konaté se snaží přejít přes Aleše Čermáka na soustředění Sparty
Tiémoko Konaté se snaží přejít přes Aleše Čermáka na soustředění Sparty

Vstoupit do diskuse
0
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud