16. srpna 2017 • 23:04

Celtic nakročil do Ligy mistrů kanonádou, Pekhart přišel k výhře

James Forrest ze Celtiku se raduje z gólu proti Astaně v závěrečném předkole Ligy mistrů
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený

Fotbalisté Hapoelu Beer Ševa se střídajícím útočníkem Tomášem Pekhartem v úvodním utkání čtvrtého předkola Ligy mistrů doma zdolali Maribor 2:1. K postupu do skupiny má velmi blízko Celtic Glasgow, který na svém stadionu deklasoval Astanu 5:0. Neapol doma porazila Nice 2:0, Sevilla v Istanbulu zvítězila nad Basaksehirem 2:1 a Olympiakos Pireus v Řecku gólem z nastavení přehrál Rijeku 2:1.

Maribor v Beer Ševě poslal do vedení v desáté minutě Tavares, už za dvě minuty však vyrovnal Nwakaeme a Tzedek v nastavení prvního poločasu otočil skóre z penalty. Ve druhém poločase už branka nepadla, Pekhart přišel na hřiště v 65. minutě.

Celtic udělal z úvodního utkání play off jasnou záležitost. Dvakrát se prosadil Sinclair a jednou Forrest, kazašský šampion si dal navíc dvě vlastní branky.

Také Neapol doma potvrdila pozici favorita a Nice bez zraněného útočníka Balotelliho i nedávné posily Sneijdera jasně přehrála. V úvodním poločase se trefil Mertens, po změně stran přidal pojistku z penalty Jorginho. Hosté dohráli bez vyloučených Koziella a Pléy.

Sevilla na půdě debutanta v LM Basaksehiru vedla po brance Escudera z 16. minuty, na níž dokázal po hodině hry odpovědět domácí Elia. Poslední slovo však měl v 84. minutě Ben Yedder, jenž španělský tým nasměroval k postupu.

Velmi dramatický byl zápas v Pireu. Chorvatský šampion Rijeka se ujal vedení krátce před pauzou díky Héberovi, ale Olympiakos ve druhém dějství zabral. V 66. minutě srovnal Odjidja, poté domácí trefili břevno a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat Romao. Předtím byl ještě vyloučen hostující Zuta.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Olympiakos Pireus - Rijeka 2:1 (0:1)
Branky: 66. Odjidja, 90.+3 Romao - 42. Héber. ČK: 88. Zuta (Rijeka).

Celtic Glasgow - Astana 5:0 (1:0)
Branky: 42. a 60. Sinclair, 32. vlastní Postnikov, 79. Forrest, 82. vlastní Šitov.

Hapoel Beer Ševa - Maribor 2:1 (1:1)
Branky: 12. Nwakaeme, 45.+2 Tzedek z pen. - 10. Tavares.

Nemistrovská část:

Basaksehir Istanbul - FC Sevilla 1:2 (0:1)
Branky: 64. Elia - 16. Escudero, 84. Ben Yedder.

Neapol - Nice 2:0 (1:0)
Branky: 13. Mertens, 70. Jorginho z pen. ČK: 79. Koziello, 81. Pléa (oba Nice).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H