SESTŘIHY LM: Schickův Řím padl s Realem. Bayern rozdrtil Benfiku

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Pátými zápasy základních skupin pokračovala v úterý Liga mistrů. Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v plzeňské skupině G na hřišti AS Řím 2:0. Za domácí odehrál celé utkání český útočník Patrick Schick, ale mezi střelce se nezapsal. Bayern Mnichov rozdrtil Benfiku Lisabon 5:1. Juventus zvítězil 1:0 nad Valencií a stejným poměrem vyhrál Manchester United nad Young Boys Bern. Tři body získal také Ajax za výhru 2:0 nad AEK Atény. Hoffenheim Pavla Kadeřábka podlehl 2:3 Šachtaru Donětsk. Manchester City hrál nerozhodně 2:2 v Lyonu.

Římanům přinesla postup výhra Plzně nad CSKA Moskva, a tak italskému celku nevadila ani domácí prohra s Realem 0:2. Nezabránil jí ani Schick, který odehrál celé utkání, ale svou velkou možnost zahodil, když ve 34. minutě trefil při dorážce jen brankáře. Poté vybojoval šanci pro Ündera, který zblízka překopl odkrytou branku.

Real toho využil a hned po pauze šel do vedení gólem Balea, který využil chyby domácího obránce Fazia. Druhý gól přidal po hezké kombinaci Vázquez.

Skupina G

AS Řím - Real Madrid 0:2 (0:0)
Branky: 47. Bale, 59. Vázquez.

CSKA Moskva - Plzeň 1:2 (1:0)
Branky: 10. z pen. Vlašič - 56. Procházka, 81. Hejda.

SESTŘIH LM: AS Řím - Real Madrid 0:2. Schick nedal tutovku, pálil Bale

Skupina G

1. Real 6 4 0 2 12:5 12
2. AS Řím 6 3 0 3 11:8 9
3. Plzeň 6 2 1 3 7:16 7
4. CSKA Moskva 6 2 1 3 8:9 7

Bayern Mnichov se v německé lize trápí, ale v Lize mistrů potvrdil roli favorita skupiny E a výhrou 5:1 nad Benficou Lisaboon si zajistil postup. Po dvou gólech zaznamenali Arjen Robben a Robert Lewandowski. Polský kanonýr se stal teprve sedmým hráčem v historii s 50 vstřelenými góly v Lize mistrů. Na pokoření této hranice mu stačilo 77 utkání. Rychleji to stihli jen Ruud van Nistelrooij (62) a Lionel Messi (66).

SESTŘIH LM: Bayern Mnichov - Benfica Lisabon 5:1. Robben a Lewandowski řádili

Ajax porazil 2:0 AEK Atény a postoupil do osmifinále po třinácti letech. O vítězství nizozemského celku rozhodl záložník Dušan Tadič, který oba góly vstřelil po vyloučení domácího útočníka Marka Livaji.

Tadič se poprvé prosadil v 68. minutě z penalty nařízené za Livajovu ruku, za což byl navíc útočník AEK po druhé žluté kartě vyloučen. Početní výhodu využil Ajax o čtyři minuty později, kdy se opět prosadil Tadič. Ajax má po pěti kolech na kontě 11 bodů a nemůže skončit hůř než na druhém místě.

SETŘIH LM: AEK Atény - Ajax Amsterdam 0:2. Ajax je po 13 letech v osmifinále

Skupina E

Bayern Mnichov - Benfica Lisabon 5:1 (3:0)
Branky: 13. a 30. Robben, 36. a 51 Lewandowski, 76. Ribéry - 46. Fernandes.

AEK Atény - Ajax Amsterodam 0:2 (0:0)
Branky: 68. z pen. a 72. Tadič. ČK: 67. Livaja (AEK).

Skupina E

1. Bayern 6 4 2 0 15:5 14
2. Ajax 6 3 3 0 11:5 12
3. Benfica 6 2 1 3 6:11 7
4. AEK Atény 6 0 0 6 2:13 0

Končí naopak Hoffenheim s dalším českým reprezentantem Pavlem Kadeřábkem po domácí prohře 2:3 se Šachtarem Doněck. Německý celek potřeboval vyhrát, ale už po čtvrthodině prohrával o dva góly. Vzápětí ale snížil hezkým lobem Kramarič a po Kadeřábkově akci do poločasu srovnal Zuber.

SESTŘIH LM: Hoffenheim - Šachtar Doněck 2:3. Duel rozhodl Taison v 93. minutě

Hoffenheim však už vítězný gól nedal i proto, že poslední půlhodinu odehrál v oslabení bez vyloučeného Szalaie po druhé žluté kartě. Zuber pouze trefil břevno. Naopak v nastavení Taison svým druhým gólem udržel Šachtar v boji o postup.

Lyon totiž doma dvakrát neudržel vedení nad Manchesterem City a remizoval 2:2. Šlo už o jeho čtvrtou remízu. V posledním kole tak svede přímý souboj se Šachtarem o postup, když mu díky dvoubodovému náskoku bude stačit neprohrát. Manchester City už má naopak klid.

SESTŘIH LM: Olympique Lyon - Manchester City 2:2 Bod zachránil Agüero

Skupina F

Lyon - Manchester City 2:2 (0:0)
Branky: 55. a 81. Cornet - 63. Laporte, 83. Agüero.

Hoffenheim - Šachtar Doněck 2:3 (2:2)
Branky: 17. Kramarič, 40. Zuber - 14. Ismaily, 15. a 90.+3 Taison. ČK: 30. Szalai (Hoffenheim).

Branky: 59. Mandžukič.

Manchester United - Young Boys Bern 1:0 (0:0)
Branka: 90.+1 Fellaini.

SESTŘIH LM: Manchester United - Young Boys Bern 1:0. Fellaini se trefil v nastavení

SESTŘIH LM: Juventus Turín - Valencia 1:0. Jediný gól dal Mandžukič