27. listopadu 2018 • 20:44

SESTŘIH: CSKA - Plzeň 1:2. Viktoria slaví první výhru a vyhlíží pohárové jaro

Jablonec - Slavia: Škoda bezpečně proměňuje penaltu a posílá Pražany do vedení 1:0! Jablonec - Slavia: Škoda bezpečně proměňuje penaltu a posílá Pražany do vedení 1:0!
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce

Fotbalisté Plzně dokázali otočit zápas Ligy mistrů na hřišti CSKA Moskva a slaví první výhru v letošním ročníku milionářské soutěže. Skóre zápasu otevřel z penalty v 10. minutě Vlašič. Stejnou možnost dostali v závěru poločasu i Západočeši, ale Roman Procházka pokutový kop neproměnil. Tentýž hráč se ale nakonec mezi střelce zapsal, když v 56. minutě vymetl šibenici branky Igora Akinfeeva a srovnal na 1:1. Rozhodující moment přišel v 81. minutě, kdy poslal míč do sítě domácích Lukáš Hejda a rozhodl o výhře Viktorie 2:1. Tříbodovým ziskem se Viktoriáni dostali na třetí místo skupiny G, které jim zaručuje účast v jarních bojích Evropské ligy.

Hájit ho budou v posledním utkání základních skupin proti AS Řím (12. prosince), ve kterém potřebují vybojovat minimálně stejný počet bodů, jaký získá CSKA Moskva na hřišti Realu Madrid.

V základní sestavě Plzně chyběl záložník Kopic, který doléčuje zranění kotníku a začal mezi náhradníky. Na levé straně zálohy nastoupil Kovařík a napravo Petržela. V útoku Viktorie dostal opět přednost Chorý.

Domácí v mrazivém počasí začali velkým náporem a Bistrovič křížnou ranou minul branku. Poté Petržela v pokutovém území podkopnul Ščennikova a nařízenou penaltu suverénně proměnil Vlašič. Chorvatský záložník skóroval z pokutového kopu i v zářijovém duelu v Plzni (2:2).

Hráči CSKA rozebírali plzeňskou obranu a vytvářeli si další velké šance. Volný Ščennikov hlavičkoval nad břevno a Čalovovu ránu vyrazil Hruška. Sám před brankářem Viktorie pak opět zaváhal Ščennikov a zamířil vedle.

SESTŘIH LM: CSKA Moskva - Plzeň 1:2. První výhru trefil Hejda
720p 360p

Plzeňští poprvé zahrozili až po půlhodině hry, kdy Procházkův přímý kop zlikvidoval Akinfejev. Západočeši pak vyrovnali hru a před pauzou mohli srovnat i skóre. Ščennikov v šestnáctce fauloval Řezníka, ale Procházka penaltu neproměnil a slabou střelou k tyči nechal vyniknout Akinfejeva.

Do druhého poločasu naskočil Kopic a v 56. minutě pomohl k vyrovnání. Po kombinaci s Petrželou našel na druhé straně pokutového území volného Procházku, který napálil míč do horního růžku.

Moskevský tým si za sílícího sněžení opět vytvořil tlak a Plzeň podržel Hruška, když tváří v tvář vychytal Sigurdssona. V 81. minutě hosté otočili skóre. Hrošovský po rohu nacentroval do šestnáctky a Hejda hlavou překonal Akinfejeva.

Hosté v závěru těsný výsledek udrželi a venku v Lize mistrů vyhráli teprve podruhé v historii. Podařilo se jim to poprvé od roku 2011, kdy uspěli na hřišti Borisova.

ANKETA: Třetí místo si už Plzeň pohlídá, věří redaktoři Sportu. Co si myslí o Procházkovi?
720p 360p

Domácí: 10. Vlašić

Hosté: 56. Procházka, 82. Hejda

Domácí: Akinfejev (C) – Nababkin, Becao, N. Černov – Mário Fernandes, Vlašić, Bistrović, Ščennikov (46. Jefremov) – Sigurdsson, Čalov (80. Žamaletdinov), Obljakov (72. Kučajev).

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský (46. J. Kopic) – Hrošovský, Procházka – M. Petržela (70. M. Havel), Al. Čermák, J. Kovařík – Chorý (81. Jakub Řezníček).

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)