Sparta začíná s Tiraspolem za týden

Patrik Berger
Patrik BergerZdroj: Pavel Mazáč
ČTK
Liga mistrů

Fotbalisté pražské Sparty vstoupí do bojů o účast v Lize mistrů ve středu 30. července. Na půdě Šeriffu Tiraspol nastoupí od 19:00 SELČ k prvnímu utkání 2. předkola prestižní soutěže.

Odveta se uskuteční v Praze na Letné o týden později od 20:15. Dnes o tom informovalo vedení Sparty.

Pokud český vicemistr v dvojzápase s moldavským celkem uspěje, musí na cestě do základní skupiny zvládnout ještě třetí předkolo. V závěrečné části kvalifikace s účastí řadou slavných klubů se na konci srpna představí už také mistrovská Slavia Praha.

Utkání s Šeriffem nebude prvním měřením sil Sparty s moldavským fotbalem. V sezoně 1995/96 letenský celek vyřadil Zimbru Kišiněv z Poháru UEFA po výhrách 4:3 doma a 2:0 venku.

O pět let později se stejným soupeřem zajistila Spartě postup do hlavní fáze Ligy mistrů dvě vítězství 1:0. U týmu tehdy působil jako asistent současný hlavní trenér Sparty Vítězslav Lavička.

Doporučujeme

Články z jiných titulů