12. srpna 2008 • 14:37

Ščasný: Panathinaikos žízní po úspěchu

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
REVIEW Sparty: Priskeho odchod? Polemika: Neodejde. Ne, klíčem bude Friis
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už několik let čeká Panathinaikos Atény na výrazný úspěch, o to větší motivaci má před letošní sezonou, na jejímž začátku ho čeká souboj s fotbalisty Sparty Praha o účast v Lize mistrů.Předpoklady k úspěchu populární řecký klub rozhodně má - příchod nového spolumajitele, nákup zvučných posil a také euforie mezi diváky.

Podle trenéra Zdeňka Ščasného, který Panathinaikos vedl v části sezony 2004/05, vládne v klubu velký optimismus. "Diváci dali na jaře vedení najevo, že už chtějí velký úspěch a nehodlají stát ve stínu dalších klubů. Přišel nový spolumajitel, s ním i více financí a také kvalitní posily," komentoval dění v Panathinaikosu český kouč.

V klubu na řecké poměry byli vždy výborní hráči, ale kádr se postupně trochu oslaboval. "Měl jsem pocit, že odchází ti nejlepší a přichází pouze průměr. Na poměry jiných klubů to sice byli také skvělí hráči, ale v evropském měřítku nešlo určitě o špičku," míní Ščasný.

Letos v létě se situace změnila. "Najednou přišli takoví fotbalisté jako Gilberto Silva, což svědčí o tom, že se hodně změnilo. Podle toho také roste chuť dokázat něco velkého, vrátit zpět řecký titul a hrát Ligu mistrů. Vládne velký optimismus, že se to podaří, a proti Spartě to budou chtít potvrdit," prohlásil trenér.

Svou kvalitu prý nově poskládaný tým ukázal už v zápasech proti Dinamu Tbilisi v předchozí části kvalifikace. "Obě utkání jsem viděl a mohu potvrdit, že ukázala velkou sílu Panathinaikosu. Sice ještě ne zcela všechno klape, jak by mělo, ale to je jen otázkou času a souhry."

Právě menší sehranost by mohla být zádrhelem pro mužstvo Henka Ten Cateho, který se ho ujal na počátku letní přípravy. "Jenže řadu těžkých zápasů od počátku přípravy už sehráli a jejich jistota bude stoupat s každou minutou," mínil český odborník na řecký fotbal, podle kterého může velkou roli sehrát i bouřlivá atmosféra v aténské odvetě.

Osa mužstva Panathinaikosu je podle Ščasného velmi silná. "Počínaje reprezentačními obránci, přes Karagunise, Gilberta, či mladého Ninise. To je obrovský talent a nový trenér mu hodně věří. V sestavě podle mého soudu chybět nebude," řekl na adresu osmnáctileté hvězdičky.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud