3. srpna 2009 • 20:09

Ten Cate před Spartou: Nic není ztracené!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Drtivá kritika se snáší na fotbalisty Panathinaikosu Atény před odvetou 3. předkola Ligy mistrů s pražskou Spartou, v níž musejí Řekové v úterý na domácí půdě smazat dvoubrankové manko po prohře 1:3 v minulém týdnu.Nový ligový ročník sice v Řecku začne až za tři týdny, ale kdyby Panathinaikos nezvládl souboj se Spartou a přišel tak o miliony ze štědré Ligy mistrů, dostal by těžký direkt hned na úvod sezony.

Sebevědomí však Atéňanům před odvetou nechybí, myšlenky na možné vyřazení kouč Henk Ten Cate, který mezi fanoušky Panathinaikosu není příliš oblíbený a teď se zase víc mluví o jeho odvolání, prý zakázal.

"Absolutně tady není prostor na nějaký negativismus. To by byla cesta do záhuby," prohlásil Ten Cate na pondělní podvečerní tiskové konferenci v Aténách.

Kouče, který jako asistent prošel věhlasnými kluby Barcelonou či Chelsea a nedávno vedl také Ajax Amsterodam, s nímž se musel předloni sklonit v předkole Ligy mistrů se Slavií, prý vyhazov nestraší.

"Tady přece vůbec nejde o mě. O moje vztahy s vedením, sponzory, médii. Jde pouze o to, abychom zvládli odvetu se Spartou a postoupili dál. Pořád to není ztracené," nabádal nizozemský kouč.

Tomáš Řepka zachraňuje gólovou šanci Cissého Tomáš Řepka zachraňuje gólovou šanci CisséhoFoto Jaroslav Legner (Sport)

"Nechceme zažít smutný večer. Ale nesmíme zopakovat ten hrozný výkon z Prahy, po němž jsme prožili těžké dny," připomněl záložník Gilberto Silva, společně s útočníkem Djibrilem Cissém největší hvězda "Pao", prohru 1:3 z Letné.

Všichni hráči řeckého vicemistra ale společně s trenérem Ten Catem celý minulý týden v médiích dostávali co proto. Výkon z Prahy místní označují za možná nejhorší v podání Panathinaikosu v pohárové Evropě za posledních pět let.

"Proto to teď musíme napravit. Pořád to můžeme otočit. Ale musíme do toho dát celé srdce, odvahu a také obezřetnost. Prostě předvést to, co Sparta proti nám v prvním zápase, kdy byl její přístup příkladný," ocenil výkon letenských Gilberto Silva, mistr světa z roku 2002.

Smutek Řeka Jorgose Karagunise Smutek Řeka Jorgose KaraguniseFoto Barbora Reichová (Sport)

Také Ten Cate prý hráčům v posledních dnech neustále vtlouká do hlav, aby změnili svůj přístup. A za příklad jim dává loňské vystoupení v Lize mistrů, kdy došli až do osmifinále.

"A dosáhli jsme toho hlavně tím, že jsme byli disciplinovaní, obětaví a hráli takticky. Na Spartě to nebylo o nějaké kvalitě. Jen nám chyběly ty základní věci, bez nichž se v dnešním fotbale neobejdete," líčil Ten Cate.

Ten prý nepochybuje, že Panathinaikos jako v Praze už v dohledné době nevyhoří. I proto, že po sérii letních nákupů se lepší souhra jeho hráčů. "Když přijde nový hráč, potřebuje nějaký čas na to, aby si zvykl v nové zemi, aby se zabydlel, aby za ním přijela rodina či přítelkyně. S posilami to je někdy složité, ale kdybych mohl koupit třeba Johna Terryho, tak do toho půjdu," žertoval Ten Cate.

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud