Mourinho musí vysvětlit, proč se Interu nedaří | iSport.cz
26. listopadu 2009 • 14:32

Mourinho musí vysvětlit, proč se Interu nedaří

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Magazín COACH: výživový specialista Vítek a sporný lídr Jordan
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měl být příslibem úspěšné budoucnosti Interu Milán. Pomoci klubu vyrůst mezi evropské velikány. Jenže to se nedaří. A trenér José Mourinho neví, co s tím. Podle italského tisku dosáhl jeho vztah s prezidentem Massimem Morattim „historického minima“.Nejvyšší představitel klubu Moratti přivedl Mourinha před více než rokem za jediným účelem: aby ukončil 44leté čekání na triumf v evropských pohárech.

Jestli zaznamenal úspěch? Nikoliv. Současné výsledky týmu ukazují pouze malý progres.

Inter naposled prohrál s Barcelonou po výkonu, který byl bezmyšlenkový, nenápaditý a vůbec nepředstavoval pro Henryho, Xaviho a spol. žádné nebezpečí. I kvůli tomu milánský celek vyhrál pouze v jednom z posledních devíti zápasů na evropské scéně.

396351

Vedení klubu přitom v letním přestupovém okně utrácelo za nové hráče ve velkém. Přišli například Thiago Motta, Diego Milito, Lúcio, či Wesley Sneijder. Ten vyšel ze všech nejdráž. Za celých 15 milionů eur.

Morattiho trápí podle listu La Gazzetta dello Sport především nedostatek vůle a charakteru celého týmu. To se ukazuje obzvláště v utkáních s velkými týmy.

Jen pro představu: ve čtyřech duelech s Manchesterem United a Barcelonou, nevyhrál Inter ani jednou, ba dokonce nevstřelil ani gól. Pouze dvakrát uhrál bezbrankovou plichtu.

Fotbalisté Interu navíc nejsou schopní hrát každé tři dny. A proto se oba významní členové Interu Moratti s Mourinhem sejdou ještě tento týden na společné schůzce, na níž si mají objasnit určité věci.

Zda díky tomu dojde k pokroku nebo ne, ukáží následující tři zápasy. Nejbližším soupeřem Interu je Fiorentina, pak Juventus a nakonec Rubin Kazaň. S ní nesmí prohrát, jinak přijde o postup do osmifinálové části Ligy mistrů.

Kouč Interu Milán Jose Mourinho jen lomil rukama
Kouč Interu Milán Jose Mourinho jen lomil rukama

Vstoupit do diskuse
1
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud