Sparta vyhlíží posledního soupeře. Již dnes | iSport.cz
6. srpna 2010 • 10:06

Sparta vyhlíží posledního soupeře. Již dnes

Autor: pan, jon
Vstoupit do diskuse
0
Sparťané děkují fanouškům.
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Spartu po postupu do čtvrtého předkola Ligy mistrů čeká páteční los, který jim přidělí posledního soupeře. Letenští se vyhnou největším jménům z prestižních evropských lig, ani tak je však nečeká nic jednoduchého. Český mistr narazí na někoho z pětice Rosenborg Trondheim, Salcburk, Šeriff Tiraspol, Partizan Bělehrad či MŠK Žilina.„Žádné přání nemám. Budeme v napětí, jakou kuličku nám přidělí,“ usmívá se kouč Jozef Chovanec. "Žilina by pro fanoušky byla určitě atraktivní," poodkrývá jméno alespoň jednoho z možných soupeřů.

Chovanec dobře ví, že cesta do Ligy mistrů je letos pro Spartu poměrně schůdná. V posledním předkole Letenští určitě nenarazí na některý ze špičkových evropských týmů.

Trondheim, Salzburk, Šeriff Tiraspol, Partizan Bělehrad, MKŠ Žilina. Všechno jsou to celky, se kterými lze hrát minimálně vyrovnanou partii.

„Letos jsme samozřejmě v lepší pozici. Výhodu jsme si však museli vypracovat ziskem domácího titulu. Soupeře si nevybírám. Každý z nich udělal kus práce, aby se do závěrečné kvalifikace dostal,“ říká sparťanský kouč.Zkušenosti s možnými soupeři pražské Sparty má především Slavia, která se v předcházejících letech střetla v rámci evropských pohárů se Žilinou, Partizanem Bělehrad a Tiraspolem. Zatímco s prvními dvěma soupeři byli slávisté úspěšní, se Šeriffem tým Karla Jarolíma z boje o Ligu mistrů vypadl.

Spartě budou v prvním zápase o Ligu mistrů chybět klíčové opory Marek Matějovský, Libor Sionko i Bony Wilfried. První dva jmenovaní dostali v odvetném utkání třetího předkola s Lechem Poznaň červené karty, Wilfried bude pro změnu absentovat za dvě žluté karty.

Pražané si postup do závěrečného předkola Ligy mistrů vybojovali po dvou vítězstvích 1:0 nad polským mistrem Lechem Poznaň. Absence tří hráčů základní sestavy však může svěřencům Jozefa Chovance pořádně zkřížit plány.

"Máme zraněné, vyloučené, vykartované. Z logiky věci vyplývá, že musíme nějakým způsobem doplnit tým. Budeme muset někoho shánět," předeslal plány týmu Chovanec.

S kým se Sparta střetne o postup do nejprestižnější klubové soutěže, se dozvíme krátce po pátečním poledni.

Možní soupeři Sparty pro 4. předkolo Ligy mistrů

Rosenborg Trondheim, Red Bull Salcburk, Partizan Bělehrad, MKŠ Žilina, Šeriff Tiraspol.

Témata:  sport, fotbal, los, sparta, Poznaň
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud