Další propadák: Žilina v Moskvě prohrála 0:3

Autor: spo
12
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

AKTUALIZOVÁNO - Fotbalisté MŠK Žilina jsou po dvou zápasech v Lize mistrů bez bodu. Přemožitel Sparty Praha z předkola prohrál i v druhém duelu základní skupiny - po domácí prohře 1:4 od Chelsea utrpěl další porážku 0:3 na hřišti Spartaku Moskva.

Dva góly vítězů vstřelil brazilský útočník Ari, třetí přidal jeho střídající krajan Ibson. Hosté za celý zápas vůbec netrefili branku.

Žilina byla už v prvním poločase pod tlakem ruského klubu, ovšem několikrát svoje barvy podržel gólman Dúbravka.

Paradoxně on se výrazně podepsal pod vedoucí gól Spartaku, když podcenil ve 34. minutě hlavičkový oblouček Ariho, po kterém sice jeho spoluhráči stačili míč vykopnout do bezpečí, ale až poté, co překročil brankovou čáru.
Marná byla snaha gólmana Doubravky.

Druhý gól přidal Ari nedlouho po pauze a definitivně zlomil odpor soupeře, kterého definitivně do kolen poslal střídající Ibson.

Za vítěze odehrál celý zápas český stoper Marek Suchý, za Žilinu hráli Ondřej Šourek a Emil Rilke, který v 65. minutě hřiště opustil.

Favorité se trápili

Favorité dnešních zápasů 2. kola Ligy mistrů se na bodové zisky pořádně natrápili. K očekávané výhře kráčela nejjistějším krokem Chelsea, zatímco Arsenal, Real Madrid, AS Řím a Bayern Mnichov rozhodly o své výhře až po přestávce, pouze bod za remízu veze AC Milán. Raritou večera byly tři penalty v utkání Partizan - Arsenal, dvě z nich nebyly proměněny.

Do hry se dostalo i několik českých fotbalistů: Tomáš Rosický odehrál za Arsenal na půdě Partizanu Bělehrad celý zápas, za Šachtar Doněck odehrál 79 minut vítězného utkání v Braze jeho jmenovec Hübschman, v brance Chelsea stál tradičně Petr Čech a udržel čisté konto.

Arsenal nezačal na horké půdě Partizanu Bělehrad vůbec špatně, neboť už v 15. minutě vstřelil Aršavin vedoucí gól. Jenže domácí dokázali odpovědět, z penalty vyrovnával po Denílsonově ruce brazilský útočník Cléo.

Stejnou možnost dostali hosté i po přestávce, ale Arsenalu letos penalty nejsou souzeny; v lize ji neproměnil Rosický, tentokrát se neprosadil Aršavin.

Hosté alespoň od 56. minuty hráli v početní převaze, protože Jovanovič byl za penaltový zákrok na Šammacha vyloučen. Brzy přesilovku využili, autorem druhého gólu byl po Rosického centru právě Šammach, třetí přidal v závěru Squillaci. Cléo mohl z další penalty domácí debakl zmírnit, ale napodobil Aršavina.

Ani další favorizované celky neměly zrovna svůj večer: Bayern navázal na ligové trápení a po poločase prohrával 0:1 v Basileji, ale pak ho spasil Schweinsteiger. Nejprve vyrovnal z penalty a minut před konečným hvizdem se trefil také ze hry a výsledek otočil.

Real v Auxerre potvrdil, že ho trenér José Mourinho naučil rychle kvalitně bránit, ale na branku se znovu pořádně nadřel. O výhře 1:0 rozhodla až trefa střídajícího Di Maríi z 81. minuty.

AS Řím se po bezbrankovém poločase s Kluží dostal dvěma góly v krátkém rozmezí do dvoubrankového vedení, ale hosté dvanáct minut před koncem snížili na 1:2 a ze zápasu ještě udělali nečekané drama.

Roli favorita dnes zvládla zcela bez potíží vedle Spartaku Moskva pouze Chelsea. Londýnský klub dostal proti Marseille už v sedmé minutě do vedení Terry a po Anelkově penaltě bylo o domácí výhře rozhodnuto.

Jistou výhru má také Šachtar Doněck - v Braze dlouho držel nadějnou bezbrankovou remízu a po přestávce potvrdil svojí větší pohárovou zkušenost třemi přesnými zásahy.

Skupina E:
Basilej - Bayern Mnichov 1:2 (1:0)
Branky:
18. Frei - 56. z pen. a 89. Schweinsteiger. Rozhodčí: Thompson (Skot.).

AS Řím - Kluž 2:1 (0:0)
Branky:
69. Mexés, 71. Borriello - 78. Rada. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

Branky:
7. Terry, 28. Anelka z pen. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.).

Spartak Moskva - Žilina 3:0 (1:0)
Branky:
34. a 61. Ari, 89. Ibson. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Branka:
81. Di María. Rozhodčí: Bo Larsen (Dán.).

Ajax Amsterodam - AC Milán 1:1 (1:1)
Branky:
23. Hamdáví - 37. Ibrahimovic. Rozhodčí: Brych (Něm.).

Branky:
56. a 72. Luiz Adriano, 90.+2 Douglas Costa. Rozhodčí: Blom (Niz.).

Partizan Bělehrad - Arsenal 1:3 (1:1)
Branky:
33. Cléo z pen. - 15. Aršavin, 71. Šammach, 82. Squillaci. Rozhodčí: Stark (Něm.). ČK: 56. Jovanovič (Partizan).