Brankářka (15) Ligu mistryň obrečela. Dostane plyšáka | iSport.cz
Jan Podroužek
11. listopadu 2010 • 20:00

Brankářka (15) Ligu mistryň obrečela. Dostane plyšáka

TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Říká se o ní, že je flegmatická. Jenže po svém druhém utkání v brance Sparty odcházela Barbora Majerová ze hřiště se slzami v očích. Pražanky sice prohrály v odvetě osmifinále Ligy mistryň s favorizovaným Linköpingem 0:1, a postup do další fáze soutěže jim tak utekl (první zápas podlehly 0:2), patnáctiletá brankářka se však za svůj výkon vůbec stydět nemusí.O víkendu chytala Barbora Majerová ligu v Teplicích, kde udržela hned při debutu mezi dospělými čisté konto. Včera už stála proti jednomu z nejkvalitnějších evropských týmů ženského fotbalu, švédskému Linköpingu v Lize mistryň.

Jediná branka hostujícího týmu stačila.Jediná branka hostujícího týmu stačila.Foto ČTK


Ještě dvě a půl hodiny před utkáním řešil trenér Dušan Žovinec nepříjemný problém. Čtyři sparťanské brankářky byly vyřazeny ze hry kvůli zranění. V úvahu přicházela jediná Hana Sloupová, jejíž handicap jí dovoloval se utkání alespoň zúčastnit. Anebo zažádat o výjimku u UEFA.Tahle výjimka by totiž umožnila nastoupit patnáctileté Barboře Majerové, talentovanému pokladu českého ženského fotbalu. „My jsme museli během tří dnů předložit všechny lékařské zprávy o našich zraněních brankářkách. UEFA chtěla potvrdit, že Gazdíková byla operovaná v Bratislavě a proč jsou mimo hru další tři hráčky. Takže jsme ještě dnes v noci sháněli všechny lékařské zprávy,“ vyprávěl o starostech trenér Dušan Žovinec.

UEFA ale po dlouhých průtazích potvrdila Spartě výjimku, a Majerové se tak necelé tři hodiny před utkáním rozsvítila zelená. „Jediný člověk, který v tu chvíli příliš nejásal, byla Hanka Sloupová, která se už těšila, že bude chytat, a nakonec z toho byly zase ty slzičky. Chlapi by se spíš rozbrečeli, že je ženete do utkání zraněné. Tohle je na ženském fotbale takové krásné zpestření, ty neskrývané emoce,“ řekl Žovinec.

Patnáctiletá gólmanka Sparty likviduje nebezpečný centr.Patnáctiletá gólmanka Sparty likviduje nebezpečný centr.Foto ČTK


V utkání Majerová povzbuzovala, dirigovala. Nedávala znát, že inkoust na občance jí ještě nezaschl. Svým spoluhráčkám vydatně pomáhala při řešení složitých situací. Během první čtvrthodiny u ní také dvakrát zvonily tyče. Sparťanskou klec však švédské fotbalistky ne a ne dobít.

Jenže po hodině hry se začal sen o postupu Pražanek hroutit. Na přímý kop si naběhla Krantzová a z malého vápna překonala hlavou dosud spolehlivou Majerovou.

Smutek Báry Majerové po konci utkání.Smutek Báry Majerové po konci utkání.Foto ČTK


„Bára udělala jednu chybu, ale zase na druhou stranu tři jasné góly chytila. Ano, obrečela to. To je klasika v tomhle fotbale, ale pochválíme ji, koupíme jí zmrzlinu a nějaké plyšáky a bude zase dobře,“ vtipkoval Žovinec.

Navzdory jedné chybě Majerová předvedla v patnácti letech výborný výkon. Pro český fotbal výkon plný naděje. „Záleží na Báře, jak k tomu přistoupí. Uvidíme, jak se srovná v těch telecích letech, které ji ještě čekají. Perspektivu má ohromnou,“ chválil jí Žovinec.

ODVETA OSMIFINÁLE LM
Sparta-Linköping 0:1

Branka: 62. Krantzová. Poločas 0:1. První zápas 0:2, postoupil
LINKÖPING.

SPARTA: Majerová - Mocová, Heroldová (67. Bertholdová), Sedláčková, Vyštejnová - Bartoňová (78. Ringelová), I. Martínková, Pivoňková, Ondrušová - Kožárová (60.
Došková), L. Martínková.

Smutek Báry Majerové po konci utkání.
Smutek Báry Majerové po konci utkání. 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud