Karel Häring
3. srpna 2012 • 12:40

KOEFICIENTY: Slibný pohárový start, české kluby se derou vzhůru

Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu
ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dílčí úspěch zaznamenaly české fotbalové kluby v dosavadním průběhu kvalifikační fáze evropských pohárů. V žebříčku koeficientů se posunuly před Chorvatsko a Rumunsko na 20. pozici. Slušně nastartovanou sezonu musí potvrdit v odvetách. Hodně by pomohl postup Liberce přes Kluž.Do nového ročníku vstupovalo Česko v tabulce koeficientů, která rozděluje počet zástupců jednotlivých zemí v pohárech, na 22. místě, což by znamenalo komplikace pro ročník 2014/2015 (3. tým z ligy by musel už do 1. předkola).

Pokud chtějí zástupci Gambrinus ligy minimálně zachovat stávající rozložení – 1 LM + 3 EL se začátky ve 2. předkolech), musí se dostat alespoň na jednadvacátou příčku. A to se po úvodních duelech třetích kvalifikačních předkol povedlo!

Češi poskočili na dvacáté místo před Chorvatsko a Rumunsko, ovšem od obou pronásledovatelů si drží jen těsný náskok. Situaci by vylepšil bodový zisk Plzně i Sparty v odvetách, ale především případný úspěch Liberec v přímém střetu s CFR Kluž.

Každopádně platí, že pro výraznější vylepšení národního koeficientu je nutné, aby do hlavní fáze pohárových soutěží postoupili dva celky, v krajním případě jeden. V dosavadním průběhu ročníku české kluby nasbíraly 1,875 bodu, za což jim v této sezoně mezi evropskými zeměmi patří momentálně osmé místo.

Sparta slaví druhou branku v utkání 3. předkola Evropské ligy s rakouskou Admirou
Sparta slaví druhou branku v utkání 3. předkola Evropské ligy s rakouskou Admirou

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze