Karel Häring
3. srpna 2012 • 12:40

KOEFICIENTY: Slibný pohárový start, české kluby se derou vzhůru

Reklama
TOP VIDEA
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dílčí úspěch zaznamenaly české fotbalové kluby v dosavadním průběhu kvalifikační fáze evropských pohárů. V žebříčku koeficientů se posunuly před Chorvatsko a Rumunsko na 20. pozici. Slušně nastartovanou sezonu musí potvrdit v odvetách. Hodně by pomohl postup Liberce přes Kluž.Do nového ročníku vstupovalo Česko v tabulce koeficientů, která rozděluje počet zástupců jednotlivých zemí v pohárech, na 22. místě, což by znamenalo komplikace pro ročník 2014/2015 (3. tým z ligy by musel už do 1. předkola).

Pokud chtějí zástupci Gambrinus ligy minimálně zachovat stávající rozložení – 1 LM + 3 EL se začátky ve 2. předkolech), musí se dostat alespoň na jednadvacátou příčku. A to se po úvodních duelech třetích kvalifikačních předkol povedlo!

Češi poskočili na dvacáté místo před Chorvatsko a Rumunsko, ovšem od obou pronásledovatelů si drží jen těsný náskok. Situaci by vylepšil bodový zisk Plzně i Sparty v odvetách, ale především případný úspěch Liberec v přímém střetu s CFR Kluž.

Každopádně platí, že pro výraznější vylepšení národního koeficientu je nutné, aby do hlavní fáze pohárových soutěží postoupili dva celky, v krajním případě jeden. V dosavadním průběhu ročníku české kluby nasbíraly 1,875 bodu, za což jim v této sezoně mezi evropskými zeměmi patří momentálně osmé místo.

Sparta slaví druhou branku v utkání 3. předkola Evropské ligy s rakouskou Admirou
Sparta slaví druhou branku v utkání 3. předkola Evropské ligy s rakouskou Admirou

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze