Pavel Hartman
20. září 2023 • 12:14

Kdo se z českých týmů může prodat v Evropě? Domácí hráči nejsou v kurzu

Vstoupit do diskuse
11
 • Video se připravuje ...

  Evropský podzim startuje. Sparta se Slavií se představí ve skupině Evropské ligy, Viktoria Plzeň si zahraje Konferenční ligu. Při zápasech lze předpokládat i zvýšený výskyt skautů v hledišti. Kdo z fotbalistů na soupiskách českého tria má největší šanci se prodat do lepšího angažmá? Žádné tuzemské hráče na seznamu paradoxně nenajdete… Sport Magazín ke startu skupin evropských pohárů objednávejte ZDE>>>

 • Rafiu Durosinmi (Plzeň)

  Rodák z nigerijského Lagosu má výborné fyzické parametry, na 192 centimetrů výšky je pohybově šikovný. Až ještě víc pronikne do taktiky, budou skauti mít jeho jméno na seznamu centrforvardů vysoko.

  Pracovitý tank i ladný zabiják: Šádkova krádež roku, která dodnes mrzí Slavii
  Video se připravuje ...

 • Sampson Dweh (Plzeň)

  Ofenzivní stoper pomohl Vyškovu do baráže o první ligu. Moravský klub sice poslední krok do nejvyšší soutěže neudělal, ale 21letý Liberijec nakonec zásluhou přestupu do Štruncových sadů ano. Naznačuje, že nemusí jít o poslední posun v kariéře.

 • Igoh Ogbu (Slavia)

  Nigerijský pořízek je v Praze něco málo přes půl roku, ale jeho cena podle specializovaného webu transfermarkt se už zvedla oproti Lilleströmu o víc než 2 miliony eur. Pokud elastický stoper projde úspěšně zkouškou v Evropské lize, cena i zájem budou stoupat. Ale musí se vyvarovat zkratů, například kung-fu zákroků. Nevyzpytatelného stopera by nikdo z vyspělé ciziny nekoupil.

  Ogbu: superrychlé monstrum pro TOP 5 ligu. Proč o něj Slavia tak stála?
  Video se připravuje ...

 • Christos Zafeiris (Slavia)

  Norský šikula přicházel do Edenu coby desítka, dnes nastupuje i na pozici šest, anebo si klidně střihne osobku na nejnebezpečnějšího protihráče. Z toho vyplývá, že umí útočit i bránit, bez čehož se moderní záložníci už dnes neobejdou. Také výborně pracuje s prostorem, proto je často volný pro příjem balonu, který se snaží dostat hned nahoru. V jeho výbavě neschází píle i pracovitost.

  České Budějovice - Slavia: Zafeirisova přenádherná rána zapadla za Šípoše, 0:1!
  Video se připravuje ...

 • Peter Vindahl (Sparta)

  V Kodani skočil Dán poprvé do sparťanské brány v evropských pohárech a hned si vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče hostí. Upoutal nejen perfektními zákroky, ale také ledově klidnou rozehrávkou a herním přehledem. Všichni si okamžitě googlili, co je ten Vindahl zač. Zjistili, že dostal školu v Nordsjaellandu, v nizozemském Alkmaaru a v německém Norimberku. V pětadvaceti má to nejlepší ještě před sebou. Na Letné na něj mají opci.

  Nový brankář Sparty: dobrá rozehrávka i centry, ale i flop v Alkmaaru
  Video se připravuje ...

 • Veljko Birmančevič (Sparta)

  Levé křídlo má herní inteligenci, tah na bránu i zdravou drzost. Ve francouzské lize v dresu Toulouse sice srbský reprezentant paběrkoval, ale třeba se plně rozvine v evropské druhé pohárové lize. V pětadvaceti je pro něj nejvyšší čas.

  Srbský supertalent potřebuje resuscitovat. Naváže Birmančević na formu z Malmö?
  Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
11

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Články odjinud


Články odjinud