22. května 2000 • 13:59

Nejlepší cizinci v lize

Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Vítězem jubilejního desátého ročníku ankety o nejlepšího cizince první fotbalové ligy se stal makedonský útočník Goce Toleski, který v uplynulé sezoně hrál za Most a mistrovskou Slavii. Druhý skončil Chorvat Andrej Kerič ze Slovanu Liberec a třetí místo obsadil Francouz Mickaël Tavares ze Slavie.

V anketě týdeníku Gól hlasovali zástupci 17 médií, Toleski a Kerič se objevili na všech lístcích. Toleski vyhrál jednoznačně - získal dvanáct prvních a pět druhých míst. Třikrát první byl Kerič a dvakrát Tavares, který chyběl na jediném lístku.

Poprvé za deset let trvání ankety se mezi první trojicí neobjevil ani jeden fotbalista ze Slovenska. I tak je mezi hodnocenými plná polovina Slováků, hned čtyři jsou ze Slavie. Toleski dal ve své první sezoně v české lize deset branek a pomohl Slavii k titulu. Kerič zářil po zimním příchodu do Liberce v jarní části soutěže, kdy vstřelil pět branek. Ve srovnání s minulým ročníkem došlo v anketě k zemětřesení. Jen dva hráči dostali body i letos: Matej Krajčík a Ivan Hodúr.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.