Brněnská Bestie: konec v klubu | iSport.cz
30. září 2008 • 15:51

Brněnská Bestie: konec v klubu

Autor: Jan Hrabálek
Aleš Besta
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za jeden jediný víkend se vyhrotily spory mezi vedením 1. FC Brno a Alešem Bestou. Výsledek? Besta se za incident na předzápasovém tréninku odmítl omluvit a raději zvolil možnost odchodu z klubu.Do uzávěrky přestupů to asi nestihne, proto se zatím bude připravovat v Brně individuálně.

Ještě dopoledne se zdálo, že by se vztahy mohly narovnat a Besta by se mohl vrátit do kabiny. Musel by se ovšem za své předchozí chování omluvit.

„To neudělal a řekl, že chce jít pryč,“ interpretoval jeho slova předseda představenstva Karel Jarůšek, který byl jednání pochopitelně přítomen. A podobně jako kouč Uličný byl z Bestovy odpovědi překvapen.

JAK TO BYLO PODLE SPORTU
Deníku Sport se podařilo z několika zdrojů zrekonstruovat tok událostí pátečního tréninku, kde došlo ke konfliktu Aleše Besty s trenérem Petrem Uličným.

Trénink už se chýlil ke konci, fotbalisté hráli ve skupinkách hru „na dva doteky“, při níž se hráč uprostřed snaží zbývajícím sebrat míč. Střeštík už v daném momentě měl dva doteky odehrány a tělem bránil balon.

V tom do něj zezadu nevybíravým způsobem ve stylu kung-fu zajel Besta. Střeštík si brutální zákrok nenechal líbit a oba dva kohouti se tak do sebe pustili. Vše zdálky viděl Petr Uličný, doběhl k Bestovi i Střeštíkovi a začal je od sebe roztrhávat a hlavně uklidňovat.

Trenér chtěl, aby si oba podali ruku a usmířili se. Jenže Besta byl podle očitých svědků v afektu a z toho zřejmě pramení jeho tvrzení, že jej Uličný držel pod krkem.

Krátká roztržka pak skončila Bestovým vyhazovem z tréninku a následným disciplinárním trestem v podobě nenominování na nedělní zápas s Kladnem.
A reakce vedení na sebe nenechala dlouho čekat. „Aleš Besta je dnešním dnem vyřazen z kádru A-mužstva a jeho další sportovní působení bude řešeno v nejbližších přestupních termínech, tedy do 30. září nebo v lednu 2009,“ praví se v klubovém prohlášení.

Nebylo žádným tajemstvím, že „Bestie“, jak byl hráč přezdíván, měl v Brně smlouvu do konce června příštího roku. Podle našich informací dostal několik nabídek k prodloužení, z nichž ta poslední ho řadila mezi nejlépe placené fotbalisty v klubu.

Ani to ho ovšem nepřimělo k tomu, aby v Brně prodloužil smlouvu. „Kdyby podepsal, měl by se dobře, a navíc by Brno splnilo slib a snažilo by se ho brzo prodat, prospělo by to oběma stranám,“ řekl Sportu dobře informovaný zdroj.

Místo toho je Aleš Besta postaven „mimo službu“. Nebude trénovat ani s A-týmem, ani s rezervou, natož pak hrát zápasy. Bude se připravovat individuálně, tak zní verdikt brněnských bossů. A plat? Brát bude jen základ...

Dnes o půlnoci se uzavře český přestupový trh. Je tedy téměř jasné, že v tomto termínu Besta nestihne přestoupit. „Momentálně je neprodejný, to je jasné,“ míní Roman Pros, majoritní vlastník klubu. Jaká však bude jeho cena v lednu, když od října neodehraje ani jedno utkání? Kdo takového hráče koupí?

„Je nám jasné, že cena Aleše Besty půjde dolů, ale morálka je v tomto případě víc než peníze za jednoho hráče,“ uzavřel kauzu Besta Roman Pros.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud