Spartanic se potápí | iSport.cz
8. října 2008 • 14:34

Spartanic se potápí

Autor: ev
Bojovný slogan sparťanských fanoušků
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Velký závar před Mandousovou bránou zužitkoval Přichystal, 1:0!
Sparta - Zlín: Nosek zavařil Kašíkovi! Puk málem poslal do vlastní branky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparťanská část českého národa úpí, jejich milovaný letenský koráb jde totiž ke dnu. Pohárová Evropa jim přibouchla dveře před nosem, v derby zesměšnili Spartu odvěcí rivalové z Edenu.Proč se Sparta podobně jako Titanic potápí? Přinášíme 7 důvodů:

1) Křetínský: „odborník“ k pohledání
Akcie, úrokové sazby, marže – to je jeho svět. Ale o fotbalovém balonu se asi doslechl poprvé, když firma J&T Spartu koupila a mladému doktorovi ji svěřila na hraní. Vyměňuje jen trenéry jak na běžícím pásu a výsledky nemá žádný z nich. Takže chyba asi bude někde jinde...

2) Hřebík versus sparťanský lid
Trenéra Hřebíka nasadil Křetínský tak nešikovně, že proti sobě i novému trenérovi okamžitě poštval většinu pravověrného sparťanstva. Hřebíkův příchod totiž navazoval na vyhazov charismatického “Franze “ Straky. Z prvního místa tabulky... A když se proti Hřebíkovi postavili hráči vedení Poborským, fanoušci i temné zákulisí, nemohlo to dospět jinam než ke krachu.

3) Hrubián Řepka
Sotva se Sparta “brilantním” způsobem rozloučila s Poborským (Křetínský ho vyhodil esemeskou), angažovala dalšího problémistu. A kovaného! Tomáš Řepka je sice výborný stoper, ale svou hrubostí a neomaleností kolem sebe vytváří agresivní atmosféru k nesnesení. A to i uvnitř klubu – naposledy seřval trenéra Lavičku...

4) Lavička, trenér dobrák
Kampak na sparťanské primadony s citáty mudrců a mentálním tréninkem. Řepkovi a spol. díru do hlavy neuděláte. Na takové platí jen bič – třeba jako ten Jarolímův ve Slavii. Tak hodný člověk jako Lavička na sparťanské krále diskoték a nočních barů prostě nestačil.

5) Špatní holubi se vracejí
Kdo spolu s Poborským nejvíc rozeštvával Spartu proti Hřebíkovi a Křetínskému? Ano, správně – Jaromír Blažek. Gólman dávno za zenitem, který svým uvadajícím “uměním” pomohl Norimberku k sestupu a pak jaksi neměl kam jít. A kdože se ho ujal? Světe div se, Křetínského Sparta. To se vám taky povedlo, pane doktore!

6) Berger, další muzeální kousek
Chcete-li studovat dějiny českého fotbalu 90. let minulého století, navštivte stadion Sparty. Donedávna se tu vystavoval Pavel Horváth, stále je k vidění Tomáš Řepka – a dokud se podle očekávání nezranil, byl tu od léta ve vitríně i Patrik Berger. Pokud za to, co předvádí, bere skutečně 8 milionů korun ročně, jak se povídá, tak se nemůžete divit, že je Sparta tam, kde je.

7) Rozhádaná kabina
Mladí se nebaví se starými, hráči z Paskovy stáje se „Zíkovci“ a už vůbec ne s těmi od Ondreje Chovance. Pak není divu, že se špinavé prádlo z kabiny propírá v médiích a na veřejnosti. Dá Jozef Chovanec tenhle Augiášův chlév dohromady?

Témata:  sport, fotbal, sparta, krize

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud