19. října 2008 • 08:00

Sparta proti Plzni, to má náboj!

Autor: Horst Strnad
TOP VIDEA
Zimák awards! Poražený (i vítěz) sezony je Dědek. Jak vypadalo zákulisí cesty ke zlatu?
Kinský? Fakt rána. Největší zklamání Ševčík, co Chaloupek ve Slavii?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jindy by to byl běžný ligový zápas. Jenže nedělní souboj Plzeň - Sparta nabízí tolik atraktivních témat, že z nadcházejícího duelu dělá pro oba týmy zápas podzimu.Noví trenéři na obou lavičkách, exsparťani v dresu Plzně, obnovená premiéra Jaromíra Blažka v brance Sparty. Čeká se velký boj.

PĚT STOVEK PIV ZDARMA
V Plzni lákají do ochozů fanoušky. Na čaj a na pivo. Každý dostane po příchodu teplý čaj a prvních pět stovek piv bude pro fanoušky zdarma. Konkurencí fotbalu je hokejové derby s Karlovými Vary. Ale pro fanoušky bude připraven speciální autobus tak, aby se stihli přemístit ze zimního stadionu na fotbal.

PAVEL VRBA VS. JOZEF CHOVANEC
Noví trenéři Plzeň i Sparta sáhly po devátém kole k výměně trenérů. Jaroslava Šilhavého nahradil v Plzni Pavel Vrba, Vítězslava Lavičku ve Spartě Jozef Chovanec. Vrba žal úspěchy ve slovenské lize s Žilinou. A když byl náhle odvolán, okamžitě se mu na stole objevilo několik nabídek. Zvolil plzeňskou. „Sžívám se s mužstvem, hráči už pomalu ví, co od nich očekávám,“ nechal se slyšet. Podle něho je plzeňský kádr stejně kvalitní, jako byl žilinský. A ten dokázal v evropských pohárech potrápit Slavii a vyřadit Liberec. A hned v prvním ostrém utkání přivítá Spartu. „Máme motivaci, úspěch by nás dokázal nastartovat,“ věří Vrba. Jeho protějšek Jozef Chovanec přebral Spartu po hrůzném týdnu, kdy vypadla z Poháru UEFA, s výpraskem odjela z Liberce a doma podlehla v derby Slavii 1:4. „Po hráčích chci především, aby začali pracovat a po celé utkání byli soustředění a zodpovědní. Pak budeme úspěšní. A vyhrávat musíme hned. To je jasné!“ netají se Chovanec.

PAVEL HORVÁTH A DALŠÍ
Sparťané v Plzni Pavel Horváth, Tomáš Poštulka, Daniel Kolář, Jan Rezek a David Limberský ještě v uplynulé sezoně oblékali dres Sparty. Kolář v rudém dokonce zahajoval probíhající sezonu. A Milan Petržela Spartě stále patří. O motivaci by tedy měli mít postaráno. „Já se moc těším. Věřím, že urveme tři body. Je to klasický mistrák, jen vylepšený tím, že přijede Sparta. Musíme si dát pozor, abychom nebyli přemotivovaní. Z toho obvykle pramení chyby. Ale z kluků cítím, že chtějí vyhrát. Půjdeme za tím,“ nemůže se dočkat Daniel Kolář střetu se svým bývalým klubem. Pikantní však střetnutí bude především pro Pavla Horvátha. Ten se nerozešel v dobrém ani s letenskými fanoušky, ani s vedením klubu. A ostře se do něho pustil i nynější trenér Sparty Jozef Chovanec.

MATÚŠ KOZÁČIK VS. JAROSLAV BLAŽEK
Výměna brankářů Sparta sáhla k rošádě na pozici brankáře. V Plzni se mezi tyčemi objeví Jaromír Blažek. Ten má za sebou fiasko v dresu Norimberka. Nepřesvědčivými výkony se podílel na sestupu bavorského klubu do druhé bundesligy a navíc si znepřátelil část fanoušků. Náladu si měl spravit po návratu do Sparty. Jenže se zranil a od Lavičky dostával přednost Kozáčik. „Pro mě je jedničkou Blažek. Jako jednička přišel, jen ho do branky nepustilo zranění,“ řekl Chovanec. Ale mezi tyčemi to nebude jediná změna. Na krajích obrany se představí zřejmě mladíci Kúdela a Krob. „Od krajních obránců potřebujeme podporu ofenzivy,“ úkoluje své muže trenér. Prozatím neobsazeno zůstává místo jednoho z asistentů. „Trenér Chovanec vybírá z několika kandidátů a nechce volbu uspěchat,“ vysvětlil Jakub Otava, mluvčí Sparty.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud