3. listopadu 2008 • 21:25

Střihavka: Do první půle jsme dali vše

Autor:
Střihavka
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Střelecké vzkříšení fotbalového útočníka Davida Střihavky nepřerušila ani Sparta. Pětadvacetiletý kanonýr, který dres pražského klubu před čtyřmi lety oblékal, jedním zásahem přispěl k dnešní výhře Ostravy 2:0.V tabulce prvoligových střelců se během dvou týdnů vyhoupl už na páté místo.

V přímém souboji o třetí místo ligové tabulky Střihavka načal Spartu úvodním gólem.

Baník porazil Spartu a je třetí>>>

"Perfektní centr od Radima Řezníka. Já mám být na první tyči, byl jsem tam a trefil jsem to. Byl to důležitý gól, navíc hned jsme přidali druhý," řekl novinářům po utkání Střihavka.

Řepka na podzim asi dohrál>>>


Hlavně v první půli Baník na vyprodaných Bazalech předvedl bezmála 17 tisícům divákům kreativní i účinnou ofenzivu. Dva góly rozhodly o výsledku. "Směrem dopředu jsme hodně silní, dneska jsme se ale soustředili hlavně na obranu.

Do první půle jsme dali maximum, proto to bylo strašně náročné. Ve druhé půli nám došly síly, moc ke koukání to nebylo, ale hlavní je výhra," prohlásil Střihavka.

Reagovali jsme pozdě, zoufal Chovanec>>>

Sparta dnes v Ostravě podala jeden z nejrozpačitějších výkonů za poslední roky. I proto na Bazalech neuhájila pětiletou neporazitelnost. "Věděli jsme, že nejsou v optimální pohodě, a projevilo se to. Jestli měli jednu vyloženou šanci a dva tři střelecké pokusy, tak je to hodně. Jsem rád, že jsme toho využili," uvedl Střihavka.

Sparťané zdemolovali železniční vagon>>>

I Sparta odnesla jednou trefou jeho velké střelecké vzepjetí. Střihavka nastřílel v posledních třech ligových zápasech pět gólů, které ve čtvrtek proložil ještě dvěma brankami do sítě Mutěnic v Poháru ČMFS.

Sedm gólů za 16 dnů pořádně nabudilo jeho střelecké sebevědomí. "Každý gól pomůže psychice, to je jasné. Ze začátku sezony se mi šance nedařily proměňovat, ale zlomilo se to v zápasu proti Bohemians.

Dal jsem dva góly a začal si daleko více věřit," dodal Střihavka, který se dnes dotáhl na nejlepšího ostravského střelce Václava Svěrkoše.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, fotbal, StřihavkaKlasická verze
Mobilní verze